Soniczna szczoteczka do zębów – jaka najlepsza?

Soniczna szczoteczka do zębów to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych form czyszczenia jamy ustnej. Dzięki emitowaniu fal dźwiękowych o długości 260 Hz wprawia w ruch włosie. Szczoteczka używa ruchu wymiatającego, który jest zalecany przez stomatologów.

szczoteczka soniczna Philips do zębów
szczoteczka soniczna Philips do zębów

Czym się różni szczoteczka soniczna od elektrycznej?

Mycie zębów to pozornie prosta czynność. Na zwilżoną szczoteczkę należy nałożyć pastę do zębów i szybko przesuwać nią wzdłuż zębów, usuwając resztki jedzenia i powstały osad. Powinno trwać około 2 minut. W tym czasie wykonujemy około 200 ruchów na minutę. Na rynku od dłuższego już czasu królują szczoteczki elektryczne, a ostatnio pojawiły się soniczne. Jaka jest między nimi różnica?

Rotacyjne obroty szczoteczki elektrycznej

Włosie gęsto zebrane w okrąg na główce, uruchomione energią elektryczną szybko się obraca. Nie trzeba wykonywać żadnych energicznych ruchów dłonią. Wystarczy przyłożyć ją kolejno do zębów, a około 8800 rotacyjnych obrotów na minutę doskonale wyczyści szkliwo nazębne.

Soniczne wibrowanie i mikrobąbelki

Główka sonicznej szczoteczki jest taka, jak w manualnej. Również wystarczy ją tylko przyłożyć. Po włączeniu uruchamia się wibrowanie – około 31000 ruchów na minutę! Dodatkowo, zwilżona wodą pasta zamienia się w miliony mikrobąbelków, które wnikają w przestrzenie międzyzębowe, znakomicie je czyszcząc i usuwając kamień nazębny.

Wybór jest prosty, a właściwie osoby, które szczególną uwagę przykładają do higieny jamy ustnej, z pewnością dokonają najlepszego wyboru. Soniczna szczoteczka to najskuteczniejsze rozwiązanie.


Jaką szczoteczkę soniczną do zębów wybrać?

Szczoteczka soniczna dla dzieci w zależności od wieku Maluchów, będzie pełnić inną funkcję. W przypadku dzieci do 3 roku życia szczoteczka ma przede wszystkim wyrobić nawyk regularnego mycia zębów (przy pomocy rodziców). Dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują przede wszystkim szczoteczki twardej, która wytrzyma ewentualne uderzenia.

Szczoteczka soniczna z irygatorem poza wspomnianymi wcześniej właściwościami, dodatkowo wyrzuca wodę pod wysokim ciśnieniem. To urządzenie uniwersalne, zalecane każdemu, kto ceni dokładne oczyszczanie jamy ustnej. Tam, gdzie nie sięga włosie, dotrze woda pod ciśnieniem (głównie szczeliny między zębami). W ten sposób zadbasz o zdrowie swoich zębów.


Efekty mycia zębów szczoteczką soniczną

Swoją skuteczność tego typu szczoteczki zawdzięczają nie tylko emitowanym falom ultradźwiękowym, ale również bardzo wysokiej prędkości obrotowej, co sprzyja zwiększeniu precyzji podczas czyszczenia. Już kilka minut działania zapewnia dokładność, której nigdy nie uzyskamy wykorzystując do codziennego użytku nawet najlepszą tradycyjną szczoteczkę.

W przypadku modeli opartych na technologii sonicznej istotna jest kwestia cyklicznej wymiany końcówek (najczęściej co kilka miesięcy) – ważne, aby zapoznać się ze specyfikacją produktu oraz rekomendacjami producenta. Warto wiedzieć, że oferowane są różne typy samych końcówek, dostosowane do indywidualnych preferencji użytkownika – konstrukcja jednych umożliwia polerowanie szkliwa, inne odpowiedzialne mogą być za wybielanie (chętnie wykorzystywane przy przebarwieniach), a jeszcze inne za dokładniejsze oczyszczanie dziąseł oraz ich większą ochronę (rekomendowane przy delikatnych dziąsłach).

Emitowane fale dźwiękowe wraz z obracającą końcówką jeszcze skutecznej usuwają płytkę nazębną i chronią szkliwo oraz dziąsła, ponadto docierają do miejsc, do których włosie ma bardzo ograniczony dostęp.

O jakie kwestie pytali Użytkownicy?


Powiązane poradniki i rankingi

Zostaw opinię

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...