Pory roku, a wybór perfum

Perfumy są ulubionym dodatkiem kobiet. Dlatego też ich wybór jest tak ważny. Nie zawsze jednak ulubione zapachy odpowiednie są na każdą okazję i na każdą… porę roku! Należy pamiętać o kilku zasadach, które pomogą w wyborze. Najważniejsze jest jednak, żeby wybrać kosmetyk, który odpowiada twojemu usposobieniu i poczuciu humoru. Dobór również uzależniony jest od sposobu życiu i wykonywanego zawodu. Z pomocą przychodzą firmy kosmetyczne, które tworzą perfumy na bazie rożnych kompozycji zapachowych. W ten sposób każdy znajdzie coś dla siebie.

Rodzaje perfum

Pod względem zapachów i ich intensywności wyróżnia się kilka rodzajów perfum. Klasyfikuje się je pod względem zawartości olejków zapachowych. Najbardziej esencjonalnymi substancjami są perfumy właściwe. To takie, których stężenie olejków zapachowych może wynosić nawet 40%. Ten typ kosmetyku jest bardzo ekskluzywny, co niestety często oznacza, że również cena jest bardzo wysoka. Jednak na perfumach nie należy oszczędzać. Lepiej kupić jedne dobre perfumy, niż pięć średniej jakości. Kosmetyki znanych firm wystarczają na długo. Są wydajne, a ich zapach utrzymuje się przed długi czas.

Łatwiej dostępne na rynku są wody perfumowane. Zawartość olejków zapachowych jest o połowę mniejsza jednak wbrew pozorom dosyć długo utrzymują się na ciele. Do codziennego stosowania poleca się wody toaletowe. Maja jedynie 4 do 12% olejków zapachowych. Dzięki temu są lekkie i świeże. Poza tym ich cena jest przystępna dla każdego. Wody kolońskie i odświeżające mają za zadanie jedynie, jak nazwa wskazuje, odświeżyć. Ich zapach jest ulotny i wymaga wielokrotnego użycia. Tego typu wody zwykle zamknięte są w niewielkiej formie, aby idealnie dopasować się do damskiej torebki.

Zobacz również  Zadbaj kompleksowo o tłustą i problematyczną cerę z Garnier!

Kompozycje zapachowe

Kompozycji zapachowych jest bardzo wiele. Jednak najbardziej znane bazują na kwiatach. Przeznaczone są dla delikatnych kobiet, które pragną poczuć się wyjątkowo. Nuty owocowe zwykle preferowane są dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i potrzebują odświeżenia. Tego typu kompozycje wykorzystuje się do produkcji perfum unisex. W procesie tworzenia uniwersalnych perfum korzysta się z kompozycji zielonych, które również nadają neutralny i świeży zapach. Dla podróżniczek i kobiet żądnych przygód poleca się perfumy z nutą orientalną lub szyprową. Ich egzotyczny zapach pobudza zmysły kierując je w tereny Dalekiego Wschodu i Cypru. Mniej znane, ale równie chętnie stosowane są zapachy paprociowe i drzewne. Cechują się intensywnym zapachem drzewa sandałowego lub cedru. Przez swój drapieżny i intensywny zapach wykorzystywane są głównie do produkcji perfum dla mężczyzn. Najmniej znane są zapachy skórzano-tytoniowe i aldehydowe. Brak popularności tych pierwszych wynika z ich nietypowego zapachu. Wyczuwa się bardzo intensywny zapach tytoniowy, który nie wszystkim się podoba.  Perfumy aldehydowe są kategorią dosyć młodą, która jeszcze nie jest wszystkim znana. Ich formuła ma za zadanie imitować naturalnie występujące zapachy.

Najczęstsze błędy w stosowaniu perfum w zależności od pory roku

Należy pamiętać o kilku zasadach które powinny przyświecać każdemu, kto jest miłośnikiem perfum i nie może się z nimi rozstać. Perfumerie internetowe takie jak Tagomago oferują całą paletę perfum wraz z opisem, który pomoże w wyborze odpowiedniego preparatu.  Warto zmieniać zapachy perfum, ponieważ nie wszystkie są odpowiednie na każdą okazję. Latem powinno wybierać się lekkie perfumy, które odświeżą w upalne dni. Przykładem może stać się woda perfumowana DKNY Be Delicious dla kobiet i Boss Bottled dla panów. Ciężkie orientalne perfumy nie sprawdzają się w upalne dni. Wręcz drażnią otoczenie. Ważne jest, aby nie stosować perfum podczas pobytu na plaży. Silnie oddziałujące alkohole zawarte w wodach perfumowanych mogą podrażnić skórę i pozostawić na niej brązowe przebarwienia. Jesienią i zimą można pozwolić sobie na mocniejsze, bardziej zmysłowe zapachy. Jeżeli jesteś przywiązana do jednego zapachu to warto jest zainwestować w zestawy perfum, które oprócz docelowego kosmetyku posiadają w sobie zwykle dezodorant damski, balsam lub krem do rąk z jednej linii. W ten sposób zachowasz ulubiony zapach nie musząc używać ciągle perfum, które nie zawsze są dobrym rozwiązaniem.

Więcej na temat perfum na stronie: http://tagomago.pl/katalog/6/Perfumy/

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment