Peeling kawowy

Wśród bardzo popularnych i skutecznych domowych sposobów na oczyszczanie oraz złuszczanie naszej skóry stosuje się peeling kawowy. Jest to bardzo prosta w przygotowaniu metoda, która daje naprawdę znakomite efekty. Jednym z jego kluczowych zalet jest przede wszystkim to, że można go wykonywać praktycznie w dowolnej chwili. Zastosowanie peelingu z kawy znacząco wygładza skórę poprzez złuszczanie jej, poprawia wchłanianie składników aktywnych ze stosowanych przez nas balsamów, a także poprawia mikrokrążenie. Stosowany jest on również przy kłopotach z cellulitem.

Niezbędne składniki peelingu z kawy

Czego potrzebujemy, żeby przygotować peeling kawowy? Składnikami tego domowego sposobu oczyszczania skóry są fusy z kawy w liczbie 3-4 łyżek, 1 łyżka oliwki oraz 1 łyżka żelu pod prysznic bezzapachowego. Do tej mieszanki stosuje się również czasami jako dodatki kilka kropli olejków eterycznych (dodatkowy element zapachowy), łyżkę soli bądź też cukru (sól i cukier wzmacniają proces złuszczania) oraz cynamon, który pomaga w walce z cellulitem.

Składniki użyte do przygotowania peelingu z kawy mieszamy, a po przygotowaniu mieszanki wykonuje się dokładny masaż. W przypadku cellulitu skupmy się na miejscach nim dotkniętych. Po wykonaniu zabiegu spłukujemy ciało obficie wodą. Skuteczność peelingu z kawy zależy jednak w dużej mierze od regularności – pamiętajmy, aby był on wykonywany raz lub też dwa razy w tygodniu.

Eksfoliacja za pomocą kawy

Często stosuje się również peeling kawowy z folią. Do tego celu potrzebna nam będzie większa ilość kawy mielonej (ok. 12 łyżeczek), do tego folia spożywcza, łyżka imbiru mielonego, cynamon w liczbie 12 łyżek oraz oliwka i krem o działaniu nawilżającym oraz ujędrniającym. Po nałożeniu maseczki na wybrane elementy ciała przykrywamy je dokładnie i ciasno folią. Warto podczas nałożonego peelingu nie wykonywać zbędnych czynności – najlepiej położyć się na łóżku, przykryć kocem lub też ręcznikiem, a następnie po godzinie zdejmujemy folię. Peeling spłukujemy dokładnie, a następnie stosujemy krem.

Zobacz również  Peeling migdałowy

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment