Pędzel do podkładu czy gąbka? Porady dotyczące aplikowania kosmetyku

Podkład to jeden z najczęściej i najchętniej używanych kosmetyków kolorowych przez kobiety na całym świecie. Są różne szkoły nakładania podkładu na twarz, np: specjalnym pędzlem, gąbeczką czy palcami.

Każda z metod ma swoje zwolenniczki i każda z technik ma swoje wady i zalety. Najważniejsze jest jednak to, by precyzyjnie nałożyć odpowiednią warstwę kosmetyku, wtedy makijaż wygląda supernaturalnie. Poniżej znajdziesz wskazówki, czym i jak aplikować podkład.

Palce, gąbka czy pędzel do podkładu?

Zanim wybierzesz metodę nakładania podkładu na twarz, musisz sprawdzić konsystencję produktu. Następnie pomyśleć, jaki efekt chcesz osiągnąć – mocniejsze czy słabsze krycie.

Najstarszą metodą aplikowania tego kosmetyku jest rozprowadzanie go na twarzy palcami. Jest ona dość intuicyjna, ale podstawową jej wadą jest to, że ogranicza możliwość stopniowania krycia. Poza tym trudno jest nałożyć podkład wokół nosa, czy pod oczami. Nie należy zapominać, że ta metoda nie jest zbyt higieniczna – na dłoniach zazwyczaj znajduje się wiele zarazków, które mogą prowadzić do chorób skóry.

Kolejną metodą jest aplikacja podkładu gąbeczką. Na rynku znajdziesz gąbeczki o różnych kształtach i rozmiarach. Możesz ich używać na mokro i na sucho, w zależności od tego, o jaki efekt ci chodzi i jakiej konsystencji jest podkład. Zwilżona gąbeczka idealnie sprawdzi się w nakładaniu płynnych i kremowych podkładów oraz tych w formie kompaktu, a sucha do aplikacji pudrów. Mokrą uzyskasz delikatniejszy makijaż, a suchą mocniejsze maskowanie. Dzięki gąbce łatwiej nałożysz kosmetyk w trudno dostępne miejsca i będziesz mogła dozować poziom krecia. Jej wadą jest to, że pochłania dużą ilość produktu . Nakładanie podkładu gąbką jest bardziej higieniczne, niż palcami.
Nie można zapominać o regularnym czyszczeniu aplikatora. Podkład, który na nim pozostaje jest idealną pożywką dla bakterii. Dlatego po każdym użyciu gąbki musisz ją prać w ciepłej wodzie z mydłem lub w specjalnym płynie.

Zobacz również  Frezarka do paznokci

sposoby aplikacji kosmetyków

Perfekcyjny makijaż

Jeśli chcesz uzyskać efekt perfekcyjnego makijażu, sięgnij po pędzel do podkładu. Taki pędzel doskonale nadaje się do nakładania podkładu w płynie. Profesjonalny pędzel do podkładu wykonany jest z syntetycznego włosia, dzięki czemu nie wchłania dużo kosmetyku. Idealny będzie płaski, niezbyt duży, miękki i delikatny w dotyku (znajdziesz go na www.goldenrose.pl). Przed użyciem należy go zwilżyć lub najpierw rozprowadzić nim krem na twarzy. Co istotne, nakładając podkład pędzlem zużyjesz mniej kosmetyku niż robiąc to gąbką lub palcami. Pędzel pozwoli ci równomiernie nałożyć produkt i z większą precyzją dotrze do kącików nosa czy ust. Zanim przystąpisz do aplikacji wyciśnij produkt na zewnętrzną stronę dłoni i pozwól mu się przez chwilę ogrzać. Nakładaj go pędzlem zaczynając od czoła, następnie pokryj środek twarzy – grzbiet nosa i policzki, kolejno zewnętrzne partie twarzy. Nie zapomnij o poprowadzeniu podkładu poniżej linii żuchwy. Na koniec utrwal podkład, delikatnie opruszając twarz pudrem.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment