Niebezpieczny fidget spinner i wypadki z nim związane

Nieumiejętne korzystanie z różnych przedmiotów, nawet tych z pozoru nieskomplikowanych i uważanych za edukacyjne, może prowadzić do wielu bardzo groźnych zdarzeń.

Od czasu do czasu pojawiają się doniesienia o wypadkach związanych z fidget spinnerem, który jak się okazało stanowi bardzo duże zagrożenie nawet dla osób dorosłych.

niebezpieczny fidget spinner


Faktycznie fidget spinnerem poprawia koncentrację?

Początkowo zabawka stworzona na potrzeby dzieci autystycznych oraz z ADHD okazała się prawdziwym hitem, który zawładnął nie tylko dziećmi, ale osobami dorosłymi. Jak pokazują jednak opinie nauczycieli oraz ekspertów fidget spinner może dać więcej szkód, niż pożytku. Zamiast wzmożonej koncentracji następuje efekt zupełnie odwrotny, w dodatku pomysły do urozmaicenia zabaw z tym przedmiotem są praktycznie nieograniczone. Dzieci w szkołach nie potrafią się skupić, wpatrując się niczym w transie w kręcący się przedmiot i szukając coraz to nowych trików. I właśnie tutaj robi się niebezpiecznie.


Znane wypadki z fidget spinnerem

Celem uatrakcyjnienia zabaw z tym przedmiotem jest oczywiście wykorzystanie odpowiednich narzędzi, dzięki którym fidget spinner osiągnie bardzo dużą prędkość. Przypadki zastosowania sprężarki czy też pistoletu wcale nie są wbrew pozorom odosobnione.

Zabawka nabierająca niekontrolowanej prędkości potrafi boleśnie ranić – chociażby zdarzenie z dzieckiem, które doznało urazu twarzy w wyniku rozerwania fidget spinnera (wariant ze sprężarką), a także u osoby dorosłej, która o mało co nie straciła palca (do uzyskania dużej prędkości wykorzystał on pistolet).

Zobacz również  Frytkownica

Eksplodujący fidget spinner mógł spowodować znacznie groźniejsze obrażenia, skończyło się jednak na strachu. Jak widać korzystanie z pozoru niegroźnej zabawki nie zwalnia z myślenia, apelujemy zatem o rozwagę i trochę wyobraźni.


Jak szybko może kręcić się fidget spinner?

Rozpędzony do bardzo wysokich prędkości obrotowych fidget spinner rozpada się na kawałki. Poniżej przykładowy link, ku przestrodze:

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment