Na czym polega metoda all on 4?

W tym artykule zamierzamy wyjaśnić, na czym polega technika All On 4, jej wskazania, przeciwwskazania, kiedy jest stosowania i czy jest to sprawdzona technika.

starszy człowiek siedzi w gabinecie dentysty


Co to jest technika All on 4?

Technika ta jest stosowana w implantologii do rehabilitacji pełnych łuków u pacjentów, którzy nie mają zębów lub muszą mieć wykonaną pełną jamę ustną. Jest to technika wypromowana kilka lat temu przez komercyjną firmę NobelBiocare, która polega na umieszczeniu 4 lub 5 implantów zębowych, umieszczając najbardziej tylne z nich pod skosem lub kątem. To kątowanie najbardziej tylnych implantów przeprowadza się w celu uniknięcia obszarów anatomicznych takich jak: w górnej części, celu uniknięcia konieczności wykonania przeszczepów kostnych, takich jak podniesienie zatoki szczękowej. W dolnej: z powodu braku dostępnej grubości kości w dolnym obszarze trzonowym.

Zwykle w technice klasycznej umieszcza się 4 implanty stomatologiczne, ale czasami można umieścić dodatkowo 5 implantów. Wszystkie te czynniki zależą od kości pacjenta, zarówno pod względem grubości, szerokości, jak i istniejącej gęstości kości. Na tych implantach umieszcza się łączniki lub elementy pośrednie i to na nich wykonuje się przykręcaną protezę hybrydową.

Technika All on Four Gdańsk pozwala pacjentowi opuścić klinikę stomatologiczną z zębami stałymi jeszcze tego samego dnia. Pod warunkiem, że operacja wszczepienia implantów stomatologicznych przebiegła pomyślnie, a implanty uzyskały odpowiednią wytrzymałość.

Zobacz również  Zespół jelita drażliwego

Ile implantów jest potrzebnych do wykonania zębów stałych w szczęce?

W normalnych warunkach i przy wystarczającej ilości dostępnej kości, zwłaszcza w okolicy zębów trzonowych, w leczeniu “konwencjonalnym” należy wszczepić od 6 do 8 implantów. W przypadku techniki All on Four Gdańsk należy umieścić 4 lub 5 implantów stomatologicznych.


Kiedy stosuje się technikę All on Four?

Technika ta NIE jest odpowiednia dla wszystkich pacjentów, a jedynie dla tych, którzy nie mają kości w tylnej części szczęki lub żuchwy i nie chcą poddawać się zabiegom regeneracji kości. Powodem lub wyjaśnieniem tej techniki jest to, że zęby trzonowe są często wysunięte lub niepodparte pod spodem. Ten nawis może spowodować złamanie protezy w tym obszarze, ponieważ jest to obszar, w którym działa dźwignia i jest to zazwyczaj obszar strukturalnie słabszy, co spowoduje złamanie protezy hybrydowej w tym obszarze.


Czy jest to sprawdzona technika?

Jeśli zastanawiasz się nad techniką All on Four, to zapewne zastanawiałeś się, czy ta technika naprawdę działa w długim okresie czasu.

Istniejące badania oferują jedynie rewizję z 10-letnią obserwacją w żuchwie i 5-letnią w szczęce. W średnim okresie (3 do 4 lat) zakres waha się od 96,3% do 100% sukcesu. W długim okresie (5 do 10 lat) zakres waha się od 94,8% do 98%.

Ten sukces jest logicznie spowodowany dobrym przeprowadzeniem zabiegu przez dentystę i dbaniem w jamę ustną przez pacjenta, który powinien odbywać kontrole co najmniej raz w roku i odwiedzać klinikę stomatologiczną w celu konserwacji protezy i oczyszczenia jej.

Zobacz również  WYSIŁKOWE NIETRZYMANIE MOCZU Wstydliwy problem kobiet

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://sanodental.pl/oferta/all-on-4-w-gdansku/.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment