Medycyna estetyczna – na co zwrócić uwagę?

Usługi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się z roku na rok coraz to większą popularnością. Korzystać z nich zaczynają nie tylko gwiazdy showbiznesu, świata rozrywki, filmu i mody, ale także zwyczajni ludzie, którzy pragną skorygować drobne wady w swoim wyglądzie. Wraz z rosnącym zainteresowaniem tego rodzaju usługami rośnie też liczba podmiotów, które w sposób profesjonalny zajmują się wykonywaniem zabiegów kosmetycznych, zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz podobnych.

Stawiać to musi każdą osobę, która zainteresowana jest wykonaniem tego rodzaju usług, przed dylematem związanym z wyborem właściwego salonu medycyny estetycznej, w którym bezpiecznie będzie się można poddać określonym zabiegom. Wyboru odpowiedniego podmiotu nie ułatwia też agresywna polityka marketingowa i reklamowa uprawiana przez wiele firm z branży, a także stosowane w związku z tym ceny, często znacznie zaniżone w stosunku do rzeczywistych cen rynkowych, co może wprowadzać w błąd konsumentów oraz zachęcać ich do wyboru usług świadczonych przez podmioty niedysponujące odpowiednim doświadczeniem oraz sprzętem, który pozwalałby na zapewnienie bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów.

medycyna estetyczna Katowice

Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu medycyny estetycznej?

  • Przede wszystkim powinniśmy zasięgnąć informacji na temat wykonywanych przez dany podmiot zabiegów, w tym zwłaszcza – sposobu ich wykonywania oraz osób, które będą zabieg przeprowadzały, a także sprzętu, który wykorzystywany jest do wykonywania poszczególnych usług.
  • Warto już na tym etapie zwrócić uwagę na to, czy aparatura, z której korzysta dany gabinet, posiada wszystkie atesty bezpieczeństwa, a także jakie są opinie osób, u których przeprowadzano dany zabieg przy wykorzystaniu właśnie tego rodzaju urządzeń.
  • Jeżeli natomiast chodzi o personel, który wykonywał będzie wybrane przez nas zabiegi – powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy osoby te posiadają odpowiednie doświadczenie, które zazwyczaj potwierdzać będą certyfikaty ukończenia kursów oraz inne tego rodzaju dokumenty.
  • Warto także zwrócić uwagę na to, czy będą to lekarze medycyny estetycznej czy też tylko osoby dysponujące tytułem kosmetyczki lub kosmetologa.
Zobacz również  Kosmetyki organiczne. Obalamy mity

Nadmienić w tym miejscu należy, że wciąż w polskim porządku prawnym brakuje regulacji, która kładłaby kres podnoszonym w tym zakresie zastrzeżeniom ze strony lekarzy. Pomimo braku kategorycznego zakazu wykonywania zabiegów przez kosmetyczki, dla własnego bezpieczeństwa warto jednak decydować się na bardziej inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej przeprowadzane przez lekarzy. Pozwoli to uniknąć nieprzewidywanych nieprzyjemności, a także da większą gwarancję prawidłowości wykonanego zabiegu. Wybierając salon medycyny estetycznej powinniśmy się też kierować ceną wykonania zabiegu, aczkolwiek nie powinien być to decydujący czynnik. Jak była już wyżej mowa – unikać należy przede wszystkim podejrzanie tanich i atrakcyjnych ofert, odbiegających znacznie od cen i standardów rynkowych. Do takich ogłoszeń powinniśmy podchodzić ze szczególną dozą ostrożności.

Więcej informacji na stronie: http://www.freshmed.com.pl/gabinet-medycyny-estetycznej/medycyna-estetyczna-katowice

Powiązane poradniki i rankingi

One Thought to “Medycyna estetyczna – na co zwrócić uwagę?”

  1. Carly

    Przy wyborze odpowiedniego specjalisty zajmującego się medycyną estetyczną kieruję się opiniami w internecie oraz poleceniami znajomych i taki model mi się osobiście sprawdza 🙂 Konkurencja coraz większa, to wpływa również na dostępność i bogactwo usług.

Leave a Comment