Lipofilling – skuteczna i bezpieczna metoda modelowania sylwetki!

Czy wiesz, że możesz odjąć sobie kilka centymetrów w jednym miejscu, a zarazem dodać objętości innym partiom ciała? Zastanawiasz się nad tym, jak przywrócić skórze młody wygląd? Zmagasz się z bliznami, trądzikiem lub zmarszczkami? Pozbyć się ich raz na zawsze pomoże Ci własna tkanka tłuszczowa!

Dlaczego do zabiegu lipofillingu wykorzystuje się własną tkankę tłuszczową pacjenta?

Jak twierdzą specjaliści z Kliniki Bieńkowscy Esteticmed odpowiednio przygotowana i pobrana wcześniej bezpośrednio od pacjenta tkanka tłuszczowa to jeden z najlepszych wypełniaczy i skuteczny sposób na odmłodzenie skóry. Jest to materiał kompatybilny biologicznie, nie posiada cech antygenu, w związku z czym zabiegi z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej pacjenta są bardzo bezpieczne i charakteryzują się minimalnym ryzykiem pojawienia się powikłań. Do zalet tkanki tłuszczowej należy zaliczyć również to, że jest ona nietoksyczna, nie wywołuje stanu zapalnego, nie przemieszcza się z miejsca na miejsce (jest stabilna), wygląda naturalnie, a jednocześnie jest dobrze wchłaniana – mówią eksperci w dziedzinie nowoczesnej medycyny estetycznej z mieszczących się w Bydgoszczy i Częstochowie Klinik Esteticmed.pl.

Zobacz również  Garnier Fructis Vitamine Force Fresh - powiedz NIE przetłuszczonym włosom!

Likwidowanie określonych defektów estetycznych za pomocą tkanki tłuszczowej polega po prostu na pobraniu jej z tych okolic, gdzie jest jej za dużo i przeszczepieniu jej tam, gdzie jest to wskazane. Warto pamiętać, że w trakcie zabiegu dochodzi do przeszczepu żywych komórek, a nawet całych fragmentów tkanki tłuszczowej – tkanka zostaje pozbawiona unaczynienia w miejscu dawczym, a następnie przed wszczepieniem w miejsce biorcze ponownie się ją unaczynia. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się gładka, dobrze napięta i odpowiednio nawilżona – zapewniają specjaliści z Kliniki Esteticmed.

Kto może skorzystać z lipofillingu?

Zabieg ten doświadczeni lekarze przyjmujący w Klinikach Esteticmed w Częstochowie i Bydgoszczy polecają:

 • wszystkim pacjentom pragnącym poprawić owal twarzy, wymodelować okolice szyi i podbródka,
 • osobom, które chcą zlikwidować blizny,
 • tym, którzy chcą poprawić napięcie skóry,
 • pacjentom, którym zależy na odmłodzeniu skóry i którzy chcieliby walczyć z jej przedwczesnym starzeniem się.

Kiedy zauważę efekty zabiegu?

Pierwsze efekty widoczne są od razu po zakończeniu procedury zabiegowej, jednak finalne rezultaty będą w pełni zauważalne po mnie więcej 7 dniach od zabiegu, gdy już zniknie opuchlizna i zasinienie. Na długotrwałe rezultaty wynikające z działania regeneracyjnych substancji uwalnianych przez własną tkankę tłuszczową pacjenta należy poczekać około kilku tygodni – wyjaśniają eksperci z Kliniki Esteticmed.pl. Do efektów lipotransferu należy zaliczyć rewitalizację skóry, spłycenie zmarszczek, zlikwidowanie cieni pod oczami i wymodelowanie konturu twarzy. To jak długo będziemy cieszyć się efektami zabiegu zależy od indywidualnych cech pacjenta i od ilości tkanki tłuszczowej, która została przeszczepiona.

Zobacz również  Tusz do rzęs

Czy każdy może zdecydować się na lipofilling?

Niestety nie, bowiem z tego dającego spektakularne rezultaty zabiegu medycyny estetycznej nie mogą skorzystać osoby chore na nowotwory czy mające problemy z krzepliwością krwi. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest także ciąża i aktywne iniekcje w okolicy poddawanej zabiegowi – wyjaśniają fachowcy z Klinik Esteticmed.pl.

Jak powinnam zadbać o siebie po zabiegu?

Do najważniejszych zaleceń pozabiegowych specjaliści w dziedzinie nowoczesnej medycyny estetycznej z Klinik Bieńkowscy Esteticmed zaliczają:

 • unikanie wysiłku fizycznego przez okres około 7 dni,
 • w niektórych przypadkach noszenie opatrunku uciskowego w miejscu pobrania tkanki przez 2 tygodnie po zabiegu,
 • unikanie gorących kąpieli i wysokich temperatur przez okres około 2 tygodni po zabiegu,
 • dbanie o to, by nie narażać na przeciążenia okolicy poddawanej zabiegowi przez około 7 dni.

Jakie działania niepożądane mogą pojawić się po zabiegu? Co powinno wzbudzić mój niepokój?

Po prawidłowo przeprowadzonym lipotransferze nie powinny pojawić się żadne powikłania. Normalnymi objawami, którymi nie należy się przejmować jest natomiast zasinienie i opuchlizna, które ustąpią samoistnie w ciągu kilku dni od zabiegu. Pewne skutki uboczne mogą pojawić się wówczas, gdy wstrzyknięta zostanie zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej – w takich przypadkach możemy mieć do czynienia ze zwapnieniami i zwłóknieniami w tkankach, dlatego tak ważne jest to, by zabieg wykonywany był przez doświadczonego lekarza –ostrzegają eksperci z Kliniki Esteticmed.pl.

Artykuł przygotowany we współpracy z: http://www.esteticmed.pl/zaufali-nam

Powiązane poradniki i rankingi

2 Thoughts to “Lipofilling – skuteczna i bezpieczna metoda modelowania sylwetki!”

 1. atolijka

  Lipofilling jako metoda modelowania oraz wypełniania nie jest chyba za bardzo popularna w Polsce – po raz pierwszy słyszę o wykonywaniu tego typu zabiegów chociażby w Poznaniu. Rewitalizacja skóry przy wykorzystaniu autologicznej tkanki – jak bardzo inwazyjny jest ten zabieg? Czy któraś z Was miała do czynienia z lipofillingiem i jak faktycznie przebiega rekonwalescencja?

 2. Aleka

  wlasnie jestem po..zrobilam to w czwartek i jestem zalamana…wielka opuchlizna..wygladam jak potwor..dzisiaj jest poniedzialek a moja twarz jest jak balon..wogole nie wychodze z domu..nie mysle aby znikla przez tydziej jak powiedzial mi lekarz…w czwartek mam jechac do kontroli ale chyba nic z tego nie bedzie bo,jak sie tak pokazac ludziom?

Leave a Comment