Konturowanie twarzy czy strobing? Dobierz makijaż do swojego kształtu twarzy

konturowanie-twarzy-czy-strobing-dobierz-makijaz-do-swojego-ksztaltu-twarzy-3Konturowanie zyskało popularność kilka lat temu za sprawą Kim Kardashian. Z czasem ta technika makijażu zaczęła ustępować pole innej – dziś najmodniejszy jest strobing. Ale, ale! Czy można zdecydować, co jest lepsze?

Co to jest konturowanie

Konturowanie oznacza używanie matowych produktów, za pomocą których można modyfikować optycznie kształt twarzy. Do konturowania używa się kremów, pudrów i sztyftów, które są o dwa tony ciemniejsze niż Twoja karnacja. Dostępne są pojedyncze produkty lub całe zestawy przeznaczone specjalnie do konturowania. Nakłada się je na obszary, które chcesz wyszczuplić lub zmienić ich kształt, np. nos, czoło, brodę, zagłębienia pod kościami policzkowymi. Zobacz, jak robi to sama mistrzyni: Konturowanie twarzy w stylu Kim Kardashian – wyzwanie Tagomago

Co to jest strobing?

Strobing to inaczej rozświetlanie twarzy za pomocą odpowiednich do tego kosmetyków. I znów jak w konturowaniu możemy znaleźć zestawy do rozświetlania oraz pojedyncze rozświetlacze. W przeciwieństwie do konturowania nakłada się je na obszary, które chcesz wyeksponować. Aby odpowiednio rozświetlić swoją twarz, nałóż produkt o dwa tony jaśniejszy niż odcień Twojej skóry.

konturowanie-twarzy-czy-strobing-dobierz-makijaz-do-swojego-ksztaltu-twarzy-1

Co jest lepsze? Konturowanie czy strobing?

Podobno konturowanie jest jak polewa czekoladowa, a strobing jak lody waniliowe – najlepiej działają w duecie. Dlatego połącz te techniki – poniżej przeczytasz.

Zobacz również  Makijaż do selfie - jak dobrze wyglądać w obiektywie?

Twarz w kształcie diamentu

Jeśli czoło na linii z włosami jest węższe niż policzki i twarz jest dłuższa niż szersza, oznacza to, że ma kształt diamentu. Powinnaś zakonturować obszar między kośćmi policzkowymi a żuchwą, a na środek czoła, brody i trójkąty pod oczami nałożyć rozświetlacz.

Twarz w kształcie jabłka

Jeśli Twoje policzki są szersze niż linia włosów nad czołem, a szczęka jest wąska i spiczasta, Twoja twarz ma kształt jabłka. Aby uzyskać balans pomiędzy węższymi i szerszymi częściami twarzy, powinnaś nałożyć ciemniejszy kosmetyk nad kości policzkowe, zaczynają od uszy i kończąc na środku policzków. Obrysuj też kontur szczęki. Rozświetlacz nałóż na środek czoła, trójkąt pod oczami i sam środek brody.

konturowanie-twarzy-czy-strobing-dobierz-makijaz-do-swojego-ksztaltu-twarzy-2

Twarz podłużna

Jeśli Twoja twarz jest ok. 1,5 razy dłuższa niż szersza i przypomina kształtem odwrócone jajko, zastosuj technikę konturowanie dla twarzy owalnej. Linię włosów na czole lekko zaakcentuj ciemniejszym pudrem, podobnie jak linię brody. Zewnętrzną część policzków wykonturuj, środkową rozświetl.

Twarz prostokątna

Jeśli szerokość Twojej twarzy jest równa na linii włosów i szczęki, a przy tym jest dłuższa niż szersza, to jej kształt przypomina prostokąt. Co powinnaś zakonturować? Czoło przy linii włosów i po bokach, obszar pod kości policzkowymi oraz boczne linie żuchwy. Rozświetlacz nałóż za to na trójkąty pod oczami i sam środek brody.

Twarz okrągła

Konturowanie i strobing to wymarzone techniki makijażu dla twarzy okrągłej – pomogą ją znacznie wyszczuplić. Nałóż produkty do konturowania na boczne części twarzy – od czoła, jedną linią wzdłuż zewnętrznego konturu twarz aż do linii żuchwy. Rozświetl czoło, niewielki obszar pod oczami i środek brody.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment