Jak dbać o skórę wrażliwą i skłonną do alergii?

jak dbać o skórę wrażliwą i skłonną do alergiiSkóra sucha, wrażliwa i źle reagująca na kolejne kosmetyki to Twoja zmora? Prawdopodobnie masz skłonności do alergii i Twoja skóra może wymagać specjalnej pielęgnacji. Na szczęście tego typu problemy z cerą to nie wyrok – jeśli zastosujesz się do kilku prostych zasad z pewnością uda Ci się wyjść na prostą i po jakimś czasie cieszyć z idealnej skóry.

Nie dopuszczaj do przesuszenia

Sucha skóra to skóra pozbawiona naturalnej bariery ochronnej – przez to jest bardziej podatna na podrażnienia i alergie. Dbaj więc by Twoja cera jak i skóra reszty ciała była zawsze odpowiednio nawilżona. Pamiętaj, że o różnych porach roku potrzeby Twojej skóry mogą być inne. Obecnie, w okresie zimowym szczególnie trzeba uważać na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Mróz, spaliny, suche i nadmiernie ogrzane powietrze w pomieszczenia to istny survival dla Twojej skóry. Wklepuj więc odpowiednie produkty nawilżające przy każdej okazji, przykręć kaloryfery i kup nawilżacz, a wkrótce zauważysz pierwsze efekty w poprawie kondycji Twojej skóry.

Pamiętaj też, że skórę możesz wysuszać przez nieodpowiedni tryb życia – dbaj więc o jakość swojej diety, pij dużo wody i unikaj używek takich jak alkohol czy papierosy.

Pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest odpowiednie oczyszczanie twarzy. Nie mówimy tu jednak o zbyt częstych peelingach czy myciu twarzy w gorącej wodzie z użyciem agresywnych, alkoholowych kosmetyków – takie praktyki to prosta droga do podrażnień i problemów z cerą. Złuszczanie cery powinno być wykonywane raz na dwa tygodnie, a nie jak przyjęło się powszechnie uważać, dwa razy w tygodniu, do tego lepiej używać peelingów enzymatycznych a nie ziarnistych.

Zobacz również  Podkład i fluid do twarzy

jak dbać o skórę wrażliwą i skłonną do alergii

Unikaj też mocnych detergentów, twardej wody czy szorstkich ręczników. Pamiętaj, że po każdym myciu należy przywrócić naturalną równowagę skóry, nie zapominaj więc o odpowiednich tonikach i nawilżaniu. W drodze po idealną cerę dobrze jest też ograniczyć ilość kosmetyków przeznaczonych do makijażu, im mniej będziesz ich używać, tym łatwiejszy będzie codzienny proces oczyszczania cery i w lepszej kondycji będzie się ona utrzymywać.

Z rozwagą dobieraj kosmetyki

Jak już się pewnie domyślasz mając problemy skórne nie możesz pozwolić sobie na używanie pierwszych lepszych kosmetyków. Zawsze zwracaj uwagę na skład i unikaj tych produktów, które mają w sobie alkohol i mocne detergenty. Postaw na alantoinę i naturalne oleje roślinne. Pod żadnym pozorem nie używaj zwykłego mydła! Jeśli masz zdiagnozowane uczulenia to w szczególności powinnaś zwrócić uwagę na to, jakie kosmetyki będą polecane do Twoich dolegliwości. Najlepiej postawić na porządne apteczne dermokosmetyki, które zapewnią Twojej skórze odpowiednią pielęgnację.

jak dbać o skórę wrażliwą i skłonną do alergii

Jedną ze sprawdzonych marek produkujących kosmetyki hipoalergiczne jest Clinique – jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o produktach tej marki przeczytaj wpis: Dlaczego używamy kosmetyków Clinique?.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment