Endermologia i koniec problemu z cellulitem

Cellulit, potocznie zwany pomarańczową skórką, a profesjonalnie lipodystrofią jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, co owocuje zmianami tkanki podskórnej. Przypadłość ta pojawia się po okresie dojrzewania, czego efektem jest pofałdowana skóra kolan, ud, pośladków, bioder, brzucha, sutków i ramion. Cellulit występuje zdecydowanie częściej u kobiet, niż u mężczyzn. Można go zredukować lub zminimalizować na wiele sposobów. Jednym z nich, jaki poleca Akademia Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie jest endermologia.

Czym jest zabieg endermologii?

Inaczej masaż podciśnieniowy, mający na celu redukcję cellulitu, znajdującego się na różnych obszarach ciała. Metoda ta nie tylko niweluje problem, ale dodatkowo kształtuje sylwetkę. Dzieje się tak poprzez oddziaływanie na tkankę łączną skóry, co w efekcie może odchudzić, a nawet wymodelować kontury twarzy. Endermologia obok redukcji cellulitu ma zatem zastosowanie:

 • odchudzające
 • modelująco – kształtujące
 • odmładzające
 • oczyszczające
 • terapeutyczne (jest w stanie zniwelować niektóre rodzaju bólu)

Przebieg zabiegu endermologii

Akademia Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie wykorzystuje profesjonalnie opracowane techniki, które mają na celu jak najskuteczniejszą redukcję cellulitu. Metoda endermologii posługuje się dwiema elektronicznie sterowanymi rolkami. Znajdują się one w hermetycznej przegrodzie i działają w połączeniu z wytworzonym w niej podciśnieniem. Podciśnienie to wyrabia fałdę skórną, zwijaną przez rolkę pierwszą, a rozwijaną przy pomocy rolki drugiej. Specjalistyczność sprzętu, jaki stosowany jest przez lekarzy Akademii, polega na jego znacznym rozbudowaniu, w celu osiągnięcia jak największej mobilizacji tkanki, na którą się oddziałuje. Oznacza to, iż rolki, poruszające się wewnątrz głowicy bazują nie tylko na ruchu obrotowym wokół własnej osi, ale również względem siebie. Ruch ten dopasowuje się do stanu tkanki i wymaganej intensywności zabiegu. Proces endermologii uzupełniany jest dodatkowo stałym lub rytmicznym podciśnieniem.

Zobacz również  Terapia lecznicza przy żylakach kończyn dolnych

Gdy nie pomaga dieta i ćwiczenia fizyczne …

Warto zapoznać się z techniką Endermologii LPG – LIPO M6. Badania naukowe pokazują, iż nie każdy rodzaj cellulitu da się zwalczyć odpowiednio zbilansowanym jadłospisem czy aktywnością sportową. Firma LPG przedstawia masaż, wspomagający redukcję defektów naskórnych specjalistycznym masażem, co wspierane jest również przez Akademię Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie.

Zabieg wykonuje się przy pomocy głowicy, w jej skład wchodzą dwie rolki, które pod celowo wytworzonym ciśnieniem, masują konkretny fałd skóry. Metoda ta obejmuje całe ciało, przy czym zwraca szczególną uwagę na partie cellulitowe lub z dodatkowymi zmianami (bruzdy, blizny, obrzęki). Na czas trwania zabiegu Pacjenci zakładają kostium ułatwiający poruszanie się głowicy, a tym samym zwiększający jego efekty.

Masaż podciśnieniowy a kremy antycellulitowe

Kremy, maseczki czy antycellulitowe peelingi nie są w stanie w znacznym stopniu zniwelować problemu. Oddziałują na defekty skórne w jakimś stopniu, ale jest to tylko działanie zewnętrzne. Preparaty te nie wnikają głęboko w tkankę łączną, gdzie cellulit powstaje. Dlatego też profesjonaliści Akademii Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie zalecają metodę endermologii, która działa na problem od wewnątrz, a przy tym jest bezpieczna i ma wiele innych korzyści.

Zastosowania i zalety endermologii

 • pobudza metabolizm, co wpływa na eliminację toksyn z organizmu
 • endermologia

 • stymuluje unaczynienie organizmu i poprawia krążenie krwi oraz limfy, co również wpływa na pozbycie się zanieczyszczeń z organizmu
 • redukuje tkankę tłuszczową, powodując wyszczuplenie ciała
 • modeluje sylwetkę, kontury twarzy
 • wygładza drobne zmarszczki
 • zapewnia biologiczną odnowę skóry, nadając jej zdrowy wygląd
 • redukuje lub niweluje bóle mięśni, kręgosłupa, dolegliwości reumatyczne
 • masaż jest bezinwazyjny
 • bezpieczny dla zdrowia
 • efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, a ich jakość zwiększa się wraz z kolejnymi seriami
 • skuteczność zabiegu, która została potwierdzona nie tylko przez Akademię Dermatologii Estetycznej, ale także atestem FDA Amerykańskiego Urzędu ds. Lekarstw i Żywności
Zobacz również  Zespół jelita drażliwego

Powiązane poradniki i rankingi

One Thought to “Endermologia i koniec problemu z cellulitem”

 1. enderma85

  Warto nadmienić, że przed rozpoczęciem leczenia pacjenci otrzymają konsultacje i uzyskają odpowiedzi na wszelkie pytania związane z cellulitem, co go wywołuje, jak działa usuwanie cellulitu, jak pozbyć się cellulitu całkowicie, co jest endermologia i jak działa itp … Indywidualnie zostaną też określone warunki i program terapii oraz oszacowanie zakładanych efektów. Minimum 6-10 zabiegów na cellulit jest zwykle zalecane. Na efekty tych 6-10 sesji zwykle trzeba poczekać kilka miesięcy, a 30-minutowy zabieg wykonywany co miesiąc pomoże utrzymać nowy kształt sylwetki. Niektórzy pacjenci mogą podjąć decyzję o większej liczbie sesji, jeśli czują, że potrzebują więcej niż minimalna zalecana terapia. Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie i ma swoje potrzeby, więc ilość zabiegów i dalszych sesji będzie zawsze omawiana w ramach konsultacji.

  Podczas leczenia pacjenci będą nosić charakterystyczną pończochę ściśle przylegającą do ciała, terapeuta będzie wykorzystywał urządzenie masujące (charakterystyczna rolka ręczna) na obszarze zagrożonym. Każdy zabieg trwa około 35-45 minut, a większość pacjentów decyduje się na około 1-2 sesje w tygodniu. Podczas zabiegu nie powinnniśmy odczuwać dolegliwości bólowych, w ten sposób dopasowywana jest też siła nacisku przy wykonywanym masażu.

Leave a Comment