Jaka poduszka ortopedyczna najlepsza do spania i siedzenia?

Dla wszystkich osób, które zmagają się z nawracającymi bólami głowy, szyi i kręgosłupa, odpowiednia poduszka ortopedyczna to podstawa komfortowego wypoczynku. Dopasowana według indywidualnych potrzeb, odciąża przemęczone kręgi szyjne, dzięki czemu odczuwamy niemal natychmiastową ulgę. Jak zatem dokonać odpowiedniego wyboru?

poduszka ortopedyczna EPABO do spania
poduszka ortopedyczna EPABO do spania

Niezwykłe właściwości pianek termoplastycznych

Najważniejszym w poduszce ortopedycznej jest zastosowany materiał. W zależności od naszych potrzeb, mogą to być:

  • pianka poliuretanowa – przeznaczona głównie dla osób, które oczekują po prostu wygody i nie mają problemów z kręgosłupem szyjnym;
  • pianka memory lub visco – pianka termoplastyczna, która dostosowuje się do naszego ciała pod wpływem ciepła i w znaczący sposób odciąża nadwyrężone kręgi, przynosząc olbrzymią ulgę.

Drugim istotnym czynnikiem jest rozmiar. Poduszki wykonane są zwykle w kilku najpopularniejszych rozmiarach, od S (small), przez M (medium) do L (large). Ich wymiar warunkuje odległość od naszej szyi do ramienia, mierzoną w centymetrach.


Poduszka ortopedyczna dla niemowląt – jaką wybrać?

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka tego, co najlepsze. Pojawienie się maleństwa na świecie wiąże się z nowymi obowiązkami i wieloma wyzwaniami. Aby zapewnić maluchowi dobry rozwój i bezpieczeństwo podczas zakupów należy wybierać produkty najwyższej jakości.

Jak wiadomo, w pierwszych miesiącach życia dużą rolę w życiu dziecka odgrywa sen. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednią poduszkę ortopedyczną, która nie tylko zapewni właściwy komfort snu, ale będzie również zapobiegała zniekształceniom główki.

Zobacz również  Osocze bogatopłytkowe – piękno i młodość z własnej krwi

Podczas dokonywania wyboru poduszki dla noworodka należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych aspektów.

  • Przede wszystkim trzeba upewnić się, że posiada ona niezbędne atesty i certyfikaty.
  • Skóra dziecka jest niezwykle delikatna, a tego tego podatna na alergię, dlatego materiał, z którego została wykonana poduszka odgrywa dużą rolę. Powinien oddychać i być przyjemny w dotyku, w końcu maluch będzie spędzał w łóżeczku sporo czasu.
  • Ważny jest również rozmiar poduszki. Ze względu na fakt, że niemowlęta rosną bardzo szybko, podczas zakupu warto zdecydować się na uniwersalny rozmiar. Taka poduszka “będzie rosła” razem z dzieckiem, kiedy maluch podrośnie poduszkę przekręcamy na drugą stronę i nadal możemy jej używać.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment