Dlaczego kremy ochronne do twarzy to must have każdej zimy?

dlaczego-kremy-ochronne-do-twarzy-to-must-have-kazdej-zimySkóra w okresach jesienno-zimowych wymaga szczególnej pielęgnacji. Wiatr, mróz i niskie temperatury uszkadzają jej strukturę wywołując zmiany, które czasami okazują się być nieodwracalne. W tym artykule znajdziesz informacje o tym, jak dbać o twarz w tym okresie i jakie kosmetyki ochronne do twarzy warto stosować.

Przykre konsekwencje niezabezpieczania twarzy

Warunki atmosferyczne mają ogromny wpływ na skórę twarzy. Wiele osób pamięta o tym, jak ważne jest unikanie promieniowania UVA i UVB w lecie, kiedy jest ono najbardziej niebezpieczne dla skóry. Jednak większość z nas zapomina, że nieodpowiednie zabezpieczenie cery przed mrozem również może wywołać wiele niepożądanych skutków, np.

  • zaczerwienienia
  • pękanie naczyń krwionośnych
  • przesuszenie
  • odmrożenia
  • pęknięcia naskórka

Są to dolegliwości nie tylko nieestetyczne, ale przede wszystkim bolesne i zagrażające zdrowiu, więc zabezpieczenie cery przed zimnem jest koniecznością, gdy tylko temperatura zaczyna spadać zbyt nisko.

Dobry krem ochronny – czego unikać?

Ochronne kremy do twarzy na zimę powinny spełniać kilka podstawowych warunków, by uznać można było je za skuteczne. Przede wszystkim muszą zapewniać odpowiednie nawilżenie skóry, która w okresach mroźnych, traci znaczną część swojego nawodnienia. Druga kwestia to warstwa ochronna. Warto mieć na uwadze, by produkty nakładane na twarz zimą były bardziej bogate niż te stosowane latem, gdyż nawet skóra tłusta czy mieszana, potrzebuje w tym okresie większej ochrony w postaci dodatkowej warstwy produktów pielęgnacyjnych. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, aby krem ochronny na zimę nie zawierał alkoholu. Jego obecność dodatkowo wysusza i ściąga skórę, dlatego w tym okresie szczególnie powinno się unikać jego zawartości w składzie kosmetyku.

Zobacz również  Najlepszy krem przeciwzmarszczkowy dla kobiet dojrzałych

Porady dla posiadaczy cery wrażliwej

Dla osób, które cierpią na nadwrażliwość cery najlepiej sprawdzą się kremy ochronno-łagodzące do skóry twarzy, które nie tylko stanowić będą barierę ochronną, a dodatkowo złagodzą podrażnienia wywołane przez alergie, inne kosmetyki czy właśnie warunki atmosferyczne. Warto pamiętać, że kremy ochronne na mróz często zawierają składniki mogące uczulać, dlatego szczególnie alergicy powinni dokładnie analizować ich składy. Jedną z możliwości są specjalistyczne dermokosmetyki lub emolienty stanowiące dobrą ochronę, ale nie zawierają popularnych składników drażniących jak parabeny, barwniki czy substancje zapachowe.

Pamiętaj – intuicja to czasem za mało!

Warto mieć na uwadze, że nieodpowiednio dobrane produkty mogą pogorszyć stan skóry, zamiast ochraniać go przed warunkami atmosferycznymi. Może także przytrafić się tak, że choć cera zostanie zabezpieczona przed mrozem, to na jej powierzchni pojawią się niedoskonałości czy podrażnienia wynikające ze źle dopasowanego produktu pielęgnacyjnego. Dlatego, jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy lub Twoja skóra jest typem bardzo wymagającym nie eksperymentuj samodzielnie, tylko zapytaj o radę dermokonsultantkę w aptece lub swojego dermatologa, który poradzi jakie preparaty i zabiegi wspomagające sprawdzą się u Ciebie najlepiej. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych konsekwencji, a Twoja skóra będzie promienna i zdrowa.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment