Czym kierować się przy wyborze gabinetu chirurgii plastycznej?

W coraz intensywnej rozwijającej się wśród społeczeństw kulturze obrazu wygląd staje się szczególnie istotny. Zasypywani wizją obowiązującego kanonu oraz wagi piękna z okładek magazynów, portali internetowych czy telewizji czujemy potrzebę ciągłego dążenia do ideału. Zadbane ciało oraz atrakcyjny wygląd to efekt pracy nad kondycją oraz systematyką codziennych pielęgnacyjnych rytuałów – w niektórych przypadkach koniecznością jest zastosowanie szczególnych rozwiązań, takich jak zabiegi lub operacje plastyczne. Decydując się na ten krok warto skorzystać z pomocy najlepszych specjalistów.

Kiedy operacja jest potrzebna?

Warto podkreślić, że chirurgia plastyczna to nie tylko odpowiedź na potrzebę doskonalenia swojego ciała pod własną czy narzuconą przez media wizję piękna. Owszem, jest wielu takich pacjentów, ale dla ogromnej części zgłaszających się ludzi poddanie się operacji zapewnia normalne i komfortowe życie. Wiadomo, że odstające uszy, brzydki nos czy zmiany zachodzące na ciele np. wskutek ciąży często skutecznie obniżają pewność siebie, ogólną satysfakcję i poczucie atrakcyjności. Poza wymiarem estetycznym warto zatem mówić o istotnym wymiarze psychicznym – podkreśla specjalista z Gabinetu Chirurgii Plastycznej dr. Chęcińskiego.

Jaki gabinet chirurgii wybrać?

Mając pewność co do chęci poddania się operacji, większość osób staje przed wyjątkowo trudnym dylematem – jakiemu specjaliście zaufać? To nieprzypadkowe pytanie, bo w kwestii chirurgii plastycznej gabinet oraz działający w nim personel powinien przede wszystkim pozwolić nam poczuć się maksymalnie komfortowo. Najlepszym wyjściem mógłby być wybór specjalistów z polecenia: warto popytać wśród znajomych, którzy wcześniej poddali się zabiegowi lub operacji. Wiele osób szuka informacji o lokalnie działających gabinetach w sieci. Tu jednak warto być ostrożnym: na wszelkiego rodzaju forach internetowych czy portalach nigdy nie ma pewności, czy pozytywna opinia nie została opłacona w ramach tzw. marketingu szeptanego.

Zobacz również  Garnier Fructis Vitamine Force Fresh - powiedz NIE przetłuszczonym włosom!

Zdecydowanie skuteczniej będzie zapoznać się ze stronami internetowymi kilku placówek. Na co zwrócić szczególną uwagę? W pierwszej kolejności warto zweryfikować, czy dany gabinet lub klinika specjalizuje się w zabiegu, któremu chcemy się poddać. Godne zaufania są te placówki, które mogą pochwalić się wyjątkowo długim stażem działalności, pomimo rosnącej konkurencji, zmieniających się trendów i specyfiki rynku.

Gabinet chirurgii plastycznejIstotną kwestią jest personel – dobrze świadczy, jeżeli na stronie internetowej możemy zapoznać się z doświadczeniem i kwalifikacjami pracowników lub chociaż części z nich – w końcu to jedna z tych osób zajmie się naszym ciałem. Certyfikaty, wyróżnienia lub poświadczenia odbytych kursów to dowód uznania niezależnych ekspertów oraz ciągłej aktualizacji wiedzy i umiejętności.

Finalnie warto skontaktować się z placówką lub po prostu odwiedzić gabinet, umówić się na wstępną rozmowę ze specjalistą. Taki realny kontakt pozwala pacjentowi uzyskać odpowiedzi na wszelkiego rodzaju wątpliwości oraz ostatecznie przekonać się o profesjonalizmie i doświadczeniu personelu. Rzetelni i precyzyjni, ale przy tym empatyczni pracownicy to również kluczowy element świadczący o standardach pracy danego miejsca – podsumowuje specjalista z gabinetu dr. Chęcińskiego.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment