Czy warto stosować leki na zgagę?

leczenie zgagiZgaga często bywa uważana za przypadłość nie tyle groźną, co raczej uciążliwą. Nie jest ona chorobą, może być jedynie jej objawem, jak w przypadku refluksu żołądkowego, przez co wiele osób uważa, że jeśli pojawia się po prostu w reakcji na jakiś składnik pokarmowy bądź działanie, nie trzeba jej leczyć i można czekać, aż minie sama, co na pewno prędzej czy później nastąpi. Czy jednak jest to dobre założenie?

Jak zlikwidować uciążliwe objawy zgagi?

U większości osób doświadczających zgagi towarzyszące jej nieprzyjemne palenie w przełyku i za mostkiem mija stosunkowo szybko, po kilku godzinach lub nawet szybciej. Zwykle też zgaga pojawia się raczej sporadycznie. Nie wszyscy jednak mają takie szczęście. Niektóre osoby doświadczają zgagi bardzo często, na przykład w następstwie spożywania pokarmów w szybkim tempie, co wymusza tryb życia, czy też na skutek stosowania używek bądź nieprawidłowej diety. Na tym nie koniec problemów ze zgagą. Jest ona szczególnie wielkim kłopotem wtedy, kiedy nie mija najpóźniej po kilku godzinach, ale trwa nawet przez kilka dni. Choć może się to wydawać nieprawdopodobne osobom, które nigdy takiego zjawiska nie doświadczyły, tak niestety bywa i problem ten dotyczy sporej części osób. Warto przy tym wiedzieć, że zgaga to nie tylko palenie w przełyku, które jest po prostu nieprzyjemne – dolegliwość ta może także wywołać realne szkody dla organizmu.

Zobacz również  Endermologia i koniec problemu z cellulitem

Leczenie zgagi jest ważne!

Jeśli ktoś zastanawia się, czy warto sięgać po tabletki na zgagę, czy może lepiej czekać, aż problem sam minie i w ten sposób oszczędzić swemu organizmowi leku, musi wiedzieć, że zgaga nie jest tylko problemem polegającym na nieprzyjemnych objawach, obniżających komfort życia. Kwaśna treść pokarmowa zarzucana do przełyku może uszkodzić nabłonek, który wyściela przełyk i to do tego stopnia, że prócz pieczenia i palenia w przełyku, pojawi się też drapanie, chrypka i ból gardła. Rezultaty te mogą utrzymywać się wiele dni. Kwasy z żołądka mogą też dostać się do jamy ustnej i również uszkodzić jej nabłonek, przede wszystkim jednak mogą spowodować osłabienie szkliwa zębów. Nikt więc nie powinien mieć wątpliwości co do tego, że zgagę trzeba leczyć, nie tylko po to, by uwolnić się od jej męczących objawów, lecz również po to, by zapobiec jej złym skutkom. Warto więc sięgać po tabletki na zgagę kiedy tylko zajdzie taka potrzeba i nie powinno się z tym zwlekać. Świetnym lekiem na zgagę, który może szybko przynieść ulgę i daje znakomite efekty w leczeniu przewlekłej zgagi, jest lek Controloc Control.

Preparat ten blokuje wydzielanie kwasów żołądkowych, dzięki czemu zarzucana do przełyku treść pokarmowa nie ma tak kwaśnego odczynu. Powoduje to, że nie wyrządza szkód nabłonkowi i nie niszczy szkliwa zębów, a przy tym oczywiście ustępują męczące objawy. Ważną informację stanowi fakt, że lek ten cechuje się szczególnie dużą skutecznością ze względu na dużą dawkę substancji aktywnej, dzięki czemu wystarczy zażywać jedną tabletkę na dobę, co jest też dla pacjentów bardzo wygodne.

Zobacz również  Co nam mówi ciśnienie krwi?

CONTROLOC Control® 20 mg Skład: 1 tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu (w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego). Wskazania: Krótkotrwałe leczenie objawów choroby refluksowej przełyku (np. zgaga, zarzucanie treści żołądkowej) u dorosłych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Jednoczesne podawanie z atazanawirem. Podmiot odpowiedzialny: Takeda GmbH, Byk-Gulden-Str. 2, D-78467 Konstanz, Niemcy.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment