Cudowne właściwości leczniczej borowiny

Borowina, czyli naturalny torf, którego złoża zaczęły formować się już około 10 tysięcy lat p.n.e. wykazuje wyjątkowe właściwości lecznicze i kosmetyczne, które warto wykorzystać w celu łagodzenia dolegliwości chorobowych oraz poprawy urody.

Borowina – „Czarne Złoto” Polski

Obszar Polski uważany jest za teren, z którego pozyskiwana jest jedna z najbardziej wartościowych pod względem leczniczym borowin – rodzime złoża dostarczają wyjątkowo czystej i bogatej w lecznicze substancje borowiny, którą obecnie możemy stosować także w domowych warunkach.

Borowina – naturalna terapia na wiele schorzeń

Okłady z borowiny, kąpiele borowinowe oraz kosmetyki i leki na bazie borowiny stosowane są m.in. w leczeniu chorób kręgosłupa i stawów, chorób skóry np. AZS i ŁZS, zapalenia jelit i choroby wrzodowej, parodontozy, zapalenia dziąseł, a także defektów kosmetycznych – borowina odżywia i wygładza skórę, wzmacnia włosy i paznokcie oraz pozwala odzyskać jędrność skóry także w obszarach objętych cellulitem i rozstępami.

Domowe terapie borowinowe

Aby korzystać z leczniczej mocy borowiny wcale nie musimy wybierać się do uzdrowiska. Wystarczy udać się do najbliższej apteki i kupić jeden z licznych preparatów uzdrowiskowych produkowanych właśnie z najwyższej jakości, polskiej borowiny. Jednym z wiodących producentów preparatów borowinowych oraz innych produktów leczniczych i dermokosmetyków na bazie borowiny, a także mineralnej wody siarczkowej jest Przedsiębior­stwo Far­ma­ceu­tycz­ne SULPHUR Zdrój z Buska – Zdroju. Dostępne w aptekach leki i dermokosmetyki Sulphur to produkty o różnorodnym zastosowaniu, które cechuje najwyższa jakość oraz wysoka zawartość aktywnych składników o udowodnionym działaniu leczniczym.

Zobacz również  Waga łazienkowa

borowinaSprawdź, jak łatwo przemienisz własną łazienkę w domowe uzdrowisko dzięki preparatom Sulphur i przekonaj się, że naturalna borowina jest doskonałym lekiem na choroby reumatyczne, choroby dermatologiczne, choroby kobiece, problemy natury kosmetycznej m.in. cellulit i rozstępy oraz choroby stomatologiczne.

Stosując borowinę masz pewność, że sięgasz po w 100% naturalny i ekologiczny produkt, który dzięki zawartości kwasów humusowych i fulwonowych, garbników, białek, węglowodanów, żywic, bitumin oraz makro i mikroelementów oraz innych aktywnych składników wykazuje działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze, ściągające oraz bakteriostatyczne zarówno na powierzchnię skóry, jak i głęboko położone tkanki.

Borowina zawiera także związki estrogenowe, które stosuje się podczas leczenia chorób kobiecych oraz wspomagająco w czasie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych przeprowadzanych w obrębie dróg rodnych.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment