Soczewki twarde ortokorekcyjne

Obecnie oferowane na rynku soczewki miękkie są chwalone przez pacjentów – nie drażnią oczu, są trwałe i wygodne, poprawiają komfort widzenia. Jednak nie każdy może nosić soczewki miękkie, z hydrożelu czy silikonu. Wady wzroku wymagają często zastosowania soczewek twardych.

Cechy twardych soczewek ortokorekcyjnych

  • Twarde soczewki są elastyczne, ale nie mają w sobie wody, za to znakomicie przepuszczają tlen.
  • Są dobre dla osób aktywnych w sporcie, z dużymi wadami wzroku oraz astygmatyzmem.
  • Łatwo się je pielęgnuje, zakłada i zdejmuje.
  • Są wykonane z trwałego materiału, dlatego też ich żywotność jest dłuższa.
  • Posiadają także bardzo dobry komfort użytkowania.
  • Nie eliminują wad, ale korygują krzywiznę rogówki.
  • Są one dość trudne w stosowaniu, początkowo mogą podrażniać oko, ale znakomicie korygują wady widzenia.

soczewki twarde ortokorekcyjneSoczewki twarde korygują krzywiznę stożka rogówki, nie leczą, nie zmieniają jej, lecz ułatwiają komfort codziennego funkcjonowania. Okuliści wysoko oceniają tego rodzaju szkła kontaktowe wiedząc, że pacjenci potrzebują takiego rodzaju korekty.

Soczewek nie wolno stosować samodzielnie, zawsze lekarz musi je dobrać dla danego pacjenta. Soczewki twarde są niezbędne do stosowania oraz poprawiają idealnie jakość życia. Dzięki nim uprawianie sportu staje się dziecinnie łatwe. Soczewki twarde można nosić przez rok do dwóch lat. Później koniecznie trzeba je zmienić. Wada wzroku zmienia się wraz z czasem, z upływem lat, nie można zatem takich soczewek stosować w tak długim wymiarze czasowym. Czasami pacjent musi przejść operację, a nieraz powrócić do noszenia tradycyjnych okularów.

Jak zakupić soczewki twarde?

Najpierw należy wybrać się do okulisty, przejść badania i rozmowę. Następnie koniecznie trzeba skorzystać z dobrego, renomowanego optyka. Otrzymamy informację, które szkła i jakiej firmy należy nabyć. Kolejnym krokiem jest zakup szkieł, noszenie ich w domu i dopiero po dwóch-trzech dniach stosowanie takich szkieł do pracy.

Im lepszej jakości soczewki, tym dłużej będą one używane. Nie należy kierować się w tym aspekcie kryterium oszczędzania. Dzięki odpowiedniej jakości soczewkom wydatnie poprawimy komfort naszego codziennego funkcjonowania. Jakościowe soczewki twarde kosztują kilkaset złotych, ale zapewniają dobrą jakość.

Nie zaleca się kupowania soczewek twardych krótkoterminowych, długoterminowe są zdecydowanie lepsze dla naszych oczu. Soczewki kontaktowe są o wiele lepsze dla osób dorosłych. Dzieciom zaleca się przede wszystkim okulary, ponieważ mogą mieć problem z utrzymaniem codziennej higieny szkieł kontaktowych. Dorośli cechują się większą świadomością wagi dbania o szkła.

Pacjenci z takimi kłopotami muszą odwiedzać okulistę co najmniej raz w roku, a czasem nawet co pół roku. Tylko wtedy zapewniona jest odpowiednia opieka specjalistyczna.

Ranking soczewek twardych

Zestawienie popularności soczewek twardych względem popularności wśród innych szkieł kontaktowych.

TOP Soczewki kontaktowe Producent Cena
1Bausch&Lomb Pure Vision 6 szt.Bausch&LombCena
2Bausch&Lomb Soflens 59 6 szt.Bausch&LombCena
3CooperVision Biofinity Toric 3 szt.CooperVisionCena
4Alcon Air Optix Aqua 6 szt.AlconCena
5CooperVision Biofinity 6 szt.CooperVisionCena
6Bausch&Lomb PureVision 2 HD 6 szt.Bausch&LombCena
7Alcon Air Optix Aqua 3 szt.AlconCena
8Bausch&Lomb Soflens 38 6 szt.Bausch&LombCena
9Alcon Air Optix for Astigmatism 3 szt.AlconCena
10CooperVision Biofinity 3 szt.CooperVisionCena
11Ciba Vision Air Optix Aqua Multifocal 6 szt.Ciba VisionCena
12Alcon Air Optix Night & Day Aqua 3 szt.AlconCena

1 opinia

  1. Ariel

    Średniej jakości soczewka ortokorekcyjna kosztuje jakieś 30 złotych więc naprawdę myślę, że warto spróbować. Oczywiście wcześniej dobrze byłoby skontaktować się z okulistą. Takie soczewki mogą naprawdę bardzo pomóc ale trzeba je stosować z głową i gdy ich faktycznie potrzebujemy, a nie ot tak, dla kaprysu. Przydałby się jeszcze artykuł zestawiający ze sobą wszystkie rodzaje soczewek, tak żeby wszystko było w jednym miejscu.

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *