Soczewki progresywne

soczewki progresywneSoczewki są dostępne na polskim rynku w dużym wachlarzu rodzajów i kolorów. Nie tylko panie decydują się na zastępowanie okularowych soczewek tradycyjnych soczewkami kontaktowymi, nazywanymi też szkłami kontaktowymi. Nie parują w zimie, nie są widoczne, poprawiają komfort widzenia, nie przeszkadzają w uprawianiu sportu. Soczewki progresywne stały się codziennym wsparciem dla wielu osób, to komfort, jakość i bezpieczeństwo dla oczu.

Dla kogo są soczewki progresywne?

Soczewki progresywne nie są przeznaczone dla młodzieży. Nadają się idealnie dla osób po 40. roku życia, którym okulary niezbędne są do patrzenia w dal – podczas spacerów po ulicy, oglądania telewizji. Drugie okulary są niezbędne do innych czynności: czytania, szycia, majsterkowania. Do komputera niezbędne byłyby trzecie, ale to już zbyt duży wysiłek. Soczewki progresywne pozwalają widzieć na każdą odległość, co jest ich największą zaletą.

Okulary z soczewkami progresywnymi są “szyte na miarę” dla każdego użytkownika. Można je zastąpić samymi soczewkami progresywnymi, poprawiającymi widzenie i idealnymi do wielu codziennych czynności. Tradycyjnie już pacjent samodzielnie nie powinien dobierać takich soczewek – okulista najlepiej dobierze tego rodzaju soczewki. Można je nazwać trzema soczewkami w jednym. Szkła kontaktowe poprawiają widzenie, pomagają widzieć lepiej,co jest szczególnie przydatne dla osób powyżej 40. czy 50. roku życia.

Soczewki progresywne należy kupować w dobrych salonach optycznych i wybierać trzeba koniecznie soczewki dobrych firm. Te kiepskiej jakości, kupione na bazarze, na pewno nie spełnią swojej roli. Soczewki muszą być dopasowane indywidualnie, dlatego najwięcej do powiedzenia ma lekarz okulista – wybrać należy dobrego lekarza, bo wzrok jest bezcenny.

Soczewki progresywne dedykowane są dla osób po 40 roku życia, które poszukują uniwersalnych szkieł, nie chcą ciągle zmieniać okularów, pracują aktywnie, mają aktywny styl życia, lubią wygodę oraz cenią sobie użyteczność takich okularów. Soczewki progresywne wymagają pewnej adaptacji, która trwa zazwyczaj trzy lub cztery dni. Należy ruszać głową w pionie, aby złapać ostrość widzenia, jednak nie jest to szczególnie trudna adaptacja. Każda osoba powinna spokojnie przyzwyczaić się do tego rodzaju soczewek. Chcąc czytać należy podnieść głowę nieco do góry, chcąc zobaczyć trzeba głowę odwrócić, a nie patrzeć kątem oka. Moc w tych soczewkach reguluje się samoczynnie. Warto zatem wypróbować soczewki przez weekend, a dopiero później wybrać się w nich do pracy.

Ile kosztują soczewki kontaktowe progresywne?

Soczewki kontaktowe progresywne kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych – wszystko zależy od producenta, jakości, ilości soczewek w opakowaniu. Soczewki muszą być odpowiednio konserwowane, przemywane, a jakiekolwiek zarysowanie czy uszkodzenie powoduje konieczność wymiany takich szkieł na nowe.

Podsumowując, lekarz zaleci odpowiednio dobrane soczewki, zbada dokładnie wzrok najpierw, a wizytę zakończy wystawienie recepty na zakup odpowiednich soczewek progresywnych. Nie zaleca się kupowania soczewek przez internet lub na bazarach. Jakość ma znaczenie, dlatego najlepiej kupować soczewki znanych producentów mające odpowiednią gwarancję użytkowania. Silikon oraz hydrożel idealnie sprawdzają się jako materiał tworzący tego rodzaju soczewki – dzięki temu są one miękkie oraz dobrze nawilżone, nie drażnią w żaden sposób oczu.

Ranking soczewek kontaktowych

Co interesuje użytkowników:

 • soczewki kontaktowe progresywne opinie
 • soczewki progresywne opinie
 • ranking soczewek okularowych
 • szkla progresywne testy
 • ranking producentów szkieł progresywnych
 • jalkiej firmy kupic soczewki progresywne
 • najlepsze szkła progresywne jakiej firmy
 • jakiej firmy szkla ptogresywne
 • szkła progresywne RÓzNYCH FIRM
 • opinie jakie soczewki okularowe najlepsze

Opinie: 2

 1. Wojtek22

  Mój ojciec używa tego rodzaju soczewek i jest bardzo zadowolony. Dobra widoczność zarówno na niewielkich odległościach, jak i tych dalszych. Kiedyś miał dwie pary okularów i oczywiście nigdy nie brał tej drugiej, aktualnie nie noszonej, ze sobą, a potem narzekał i się złościł 🙂 Dzisiaj nie ma z tym kłopotu. Marki nie podam bo nie wiem, jednak taka soczewka progresywna to naprawdę fajna rzecz. Ja sam na szczęście nie mam tego problemu ale gdybym miał kłopoty ze wzrokiem to też wybrałbym tylko soczewki (niekoniecznie progresywne bo jestem jeszcze za młody), zero okularów.

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *