Soczewki kontaktowe kolorowe

soczewki kontaktowe koloroweSoczewki kontaktowe ułatwiają życie osobom mającym problemy ze wzrokiem. Aktorzy kupują soczewki, aby zmienić kolor oczu i lepiej wcielić się w daną rolę. Kolorowe soczewki przydadzą się też osobom biorącym udział w karnawale, balu, zabawie. Inny kolor oczu zaskakuje otoczenie i podnosi jakość życia danej osoby. Szkła kontaktowe mogą być niebieskie, zielone, brązowe, czarne, ale też czerwone, żółte, pasiaste, we wzory geometryczne.

Soczewki są bardziej komfortowe od okularów, jednak każda osoba wie, że trzeba używać ich ostrożnie, myć w dedykowanych do tego celu płynach, przechowywać w odpowiednim pojemniku. Soczewki kontaktowe kolorowe mogą kosztować z reguły kilkadziesiąt złotych. Jest to spory wydatek jak na jeden wieczór, ale można traktować go jako część kreacji. W promocji czasami można nabyć tego rodzaju soczewki za 40-50 złotych, co jest znakomitą ofertą cenową. Niższa cena powinna być raczej powodem do niepokoju niż radości. Najtańsze soczewki mogą być przeterminowane lub pochodzić z niepewnego źródła. I to właśnie tego rodzaju produkt jest najbardziej niebezpieczny. Efekt kolorystyczny czasami zależy od naturalnego koloru oczu, który może zmienić odcień soczewki na ciemniejszy lub jaśniejszy.

Efekt kolorowych soczewek

Soczewki kolorowe nazywane są też soczewkami kosmetycznymi. Mogą delikatnie podkreślać barwę tęczówki, ale mogą też diametralnie odmienić kolor oczu, nadając im kolor czerwony, różowy, żółty, pomarańczowy – tego rodzaju efekt jest idealny na Halloween lub tym podobne okazje. Mogą też korygować wzrok, korygując astygmatyzm. Soczewki zerówki jedynie zmieniają kolor. Bez zmiany wzroku, czyli bez efektu leczniczego. Takie soczewki noszą często aktorki, modelki oraz inne osoby pracujące niejako własnym wyglądem fizycznym.

Szkła określane mianem wild eyes dają efekty specjalne dzięki na przykład wzorkom na tęczówce lub możliwością świecenia w ciemnościach. Soczewki kolorowe są bezpieczne, przepuszczają tlen, jednak nie powinny być kupowane z niepewnych źródeł. Soczewki muszą być markowe i w pełni bezpieczne, te kupione na bazarze mogą uszkodzić oczy i doprowadzić w skrajnych przypadkach nawet do do ślepoty. Nie o taki efekt jednak chodzi. Licencja, bezpieczeństwo, jakość – takie są cechy dobrych soczewek.

soczewki koloroweMocno nasycone barwą soczewki utrudniają widzenie. Można je nosić przez jeden wieczór, a później najlepiej wyrzuć tego rodzaju szkła kontaktowe. Kolorowe soczewki dla astygmatyków mogą być stosowane, jednak wybór takich szkieł jest bardziej ograniczony, ponieważ ta wada wzroku niesie ze sobą poważne ograniczenia. Nie wolno kupować tego rodzaju soczewek na własną rękę. Astygmatyk musi zakup omówić z optometrystą. Jest to bardzo ważne, aby nie zaszkodzić sobie w najmniejszej nawet mierze.

Szkła kontaktowe kolorowe są szkłami noszonymi od czasu do czasu (zwykle przez jeden dzień), a nie przez długie miesiące. Dlatego o wiele lepiej kupić szkła wyjątkowej jakości, aby nie narażać się na żadne sensacje związane z ich stosowaniem.

Soczewki kontaktowe muszą mieć dobrą jakość, odpowiednią cenę i pochodzić z pewnego źródła. Bazar jako miejsce zakupu soczewek kontaktowych jest fatalnym rozwiązaniem, które trzeba omijać szerokim łukiem. Tylko dobry salon optyczny daje gwarancję dobrej jakości produktów tego rodzaju. Zachęca się stosowanie soczewek kolorowych na wyjątkowe okazje, nie na co dzień. Na co dzień lepiej wybrać klasyczne soczewki jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe czy też miesięczne.

Ranking soczewek kolorowych

Przy wyborze konkretnych szkieł kontaktowych zwracajmy uwagę na ich kolor. Najczęściej spotykane opcje: green, blue, black, aqua, honey.

Co interesuje użytkowników:

  • dobrej jakosci soczewki kolorowe
  • soczewki kolorowe opinie

1 opinia

  1. Sammy

    Super sprawa! Dla mnie “must have” na każdą większą imprezę! Zmiana koloru oczu i od razu wyglądam inaczej, szczególnie jeśli zmienimy drastycznie, np. z jasnego niebieskiego na ciemny brąz. Fajnie też wyglądają różnokolorowe oczy. Jedna soczewka kolorowa do lewego oka, inna do drugiego i mamy super efekt. Warto też pomyśleć o soczewkach, które tworzą nam wzór na oczach, wygląda to nieziemsko! Cenowo też nie jest źle, także nic tylko kupować 🙂

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *