Farba do włosów

Farba do włosów kolor brązowyNaturalny kolor włosów nie wszystkim odpowiada. Zwłaszcza kobiety chętnie sięgają po farby do włosów. Którą wybrać, by zmiana koloru włosów nie doprowadziła do ich zniszczenia? Co oferują producenci takich produktów?

Farby do włosów to nie produkty naszych czasów. Zostały wynalezione wiele lat temu – stosowały je nawet nasze prababcie. Dziś jednak o farbach do włosów, a także o skutkach ubocznych amoniaku powszechnie występującego w tych produktach, wiemy znacznie więcej. Skoro rośnie świadomość konsumentów, to również producenci starają się dostosować oferowane produkty do ich potrzeb i oczekiwań.

Jeżeli myślisz o zmianie koloru, to powinnaś wiedzieć, jakie farby są dostępne na rynku i czym kierować się przy wyborze tego produktu. Mając wątpliwości, możesz też udać się do fryzjera. Dobra farba to włosów to produkt, którego nie może zabraknąć w renomowanym salonie fryzjerskim. Spodziewaj się jednak wysokiego rachunku za wykonane usługi i doradztwo zwłaszcza, gdy masz długie włosy. Choć wybór farby i zmiana koloru włosów na własną rękę rzeczywiście są ryzykowne, to ryzyko niepowodzenia możesz zminimalizować prawie do zera – wystarczy, że dokładnie sprawdzisz skład farby i dobierzesz kolor do swojej karnacji.

Farby do włosów kolor rudy

TOP Farby do włosów kolor rudy Producent Cena
1CeCe of Sweden rudy czerwony || Wszytskie koloryCeCe of SwedenCena
2Loreal Matrix Socolor.beauty 5BR Brązowo-rudy jasny brązLorealCena

Dobra farba do włosów – co proponują producenci?

Farby do włosów kupisz w wielu sklepach. Szeroki wybór znajdziesz w drogeriach, mniejszy w supermarketach, hipermarketach czy osiedlowych sklepach. We wszystkich tych punktach są dostępne farby wyprodukowane z myślą o klientach indywidualnych – tam nie kupisz profesjonalnych farb, których używa się w salonach fryzjerskich. Jeżeli uważasz, że najlepsza farba do włosów to profesjonalna farba, to zostaje ci znalezienie sklepu lub hurtowni z profesjonalnymi produktami dla fryzjerów.

Farba do włosów blond czy farba do włosów brąz to produkty niejednolite nie tylko pod względem koloru, lecz także długości działania. Biorąc pod uwagę czas, przez jaki kolor utrzymuje się na włosach, wyróżnia się:

  • Farby zmywalne. Kolor uzyskanych po koloryzacji farbą zmywalną utrzymuje się na włosach bardzo krótko – maksymalnie tydzień. Farby zmywalne są praktyczne, jeżeli zależy nam na szybkiej zmianie koloru włosów i zmiana ta ma być tylko chwilowa. Dużą zaletą tych produktów jest to, że są bezpieczne – w odróżnieniu od farb zmieniających kolor włosów na długi czas, nie zawierają wielu szkodliwych substancji, które mogą uszkodzić włos;
  • Farby trwale zmieniające kolor. Na rynku wybór tych farb jest bardzo szeroki. Producenci oferują je w pudełkach, w których – poza kremem koloryzującym i płynnym środkiem, czyli utrwalaczem – znajdują się: rękawiczki, ulotka i produkty pozwalające na równomierne rozprowadzenie przygotowanej farby na włosy (np. jednorazowy grzebyk);
  • Farby ziołowe. To farby, które w składzie zawierają najczęściej hennę i inne naturalne składniki koloryzujące. Takie produkty nie rozjaśniają włosów, ale wzmacniają naturalny kolor. Cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientek z uwagi na to, że w ich składzie nie znajdzie się niebezpiecznych składników, np. amoniaku.

Wybór farby powinien zależeć wyłącznie od celu, który chcesz osiągnąć. Jeżeli zależy ci na czasowej zmianie koloru, sięgnij po farby zmywalne. Chcesz trwałego efektu? Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie farby koloryzującej. Naturalny kolor włosów wzmocnisz, sięgając po bezpieczne farby ziołowe. Trudno zatem powiedzieć, która farba do włosów będzie najlepsza – wszystko zależy od twoich oczekiwań.

Farby do włosów czarnych

TOP Farby do włosów czarnych Producent Cena
1Schwarzkopf Palette Perfect Care Color 909 Granatowa czerńSchwarzkopfCena
2DELIA Cosmetics Cosmetics Cameleo Men Hair Colour Cream M) farba do włosów 1.0 Black 30mlDELIACena

Farba do włosów z amoniakiem czy bez?

Dostępne w drogeriach i hurtowniach fryzjerskich farby do włosów można podzielić z uwagi na skład. W ten sposób wyróżnia się produkty z amoniakiem i bez amoniaku. Czym jest wspomniana substancja? Amoniak jest kojarzony zwłaszcza z farbami do włosów. Trzeba jednak wiedzieć, że to jest on silnie toksyczny. Ciekły amoniak w zetknięciu ze skórą może wywołać odmrożenia. Dodatkowo amoniak wykazuje działanie podrażające – może podrażnić zarówno skórę, jak i błony śluzowe.

Ponieważ amoniak jest substancją niebezpieczną, to jego stosowanie w farbach do włosów wciąż wywołuje wiele kontrowersji. Z uwagi na fakt, że część klientów powstrzymuje się od zakupu produktu, na opakowaniu którego została umieszczona wzmianka o amoniaku w składzie, producenci produkują również farby do włosów bez związku chemicznego.

farby do włosów

=> Farby do włosów blond, brąz, rudy, czarne … <=

Jeżeli jesteś konsumentką zwracającą uwagę na to, jakie produkty lądują w twoim koszyku, to powinnaś wiedzieć, że dobra farba włosów to nie tylko wyrób pozbawiony amoniaku. Trzeba bowiem pamiętać, że szkodliwych substancji, które mogą znaleźć się w składzie farby do włosów jest znacznie więcej. O jakich mowa? Choćby o alergenach. Te powodują m.in. zaczerwienienie skóry czy wysypkę. Przykładem takich alergenów są: siarczany, chlorowodór czy nadtlenek wodoru.

Farba do włosów blond. Kiedy taką wybrać?

Blond włosy od wielu lat uchodzą za bardzo zmysłowe. Niestety, nie każda kobieta może pochwalić się właśnie takim kolorem włosów. Z drugiej strony nie można zapomnieć, że ten kolor nie będzie pasował każdemu – mowa tu np. o osobach o ciemniejszej karnacji skóry czy tych, którzy mają ostre rysy twarzy. W drugim przypadku jasny kolor włosów jeszcze bardziej je podkreśli. Z tego względu farba do włosów blond jest idealna w przypadku osób posiadających jasne włosy i chcących je jeszcze bardziej rozjaśnić.

Farby do włosów blond

TOP Farby do włosów blond Producent Cena
1Garnier Color Sensation 7.0 Delikatnie Opalizujący BlondGarnierCena
2Garnier Color Naturals E01 Super blondGarnierCena
3Schwarzkopf Palette Perfect Care Color 300 Średni blondSchwarzkopfCena
4Schwarzkopf Palette Perfect Care Color 218 Chłodny blondSchwarzkopfCena

Farba do włosów brąz czy lepiej farba do włosów karmel?

Kobiety marzące o ciemniejszych włosach również nie powinny narzekać na brak wyboru. Z myślą o nich na sklepowe półki trafiają np. farba do włosów brąz czy farba do włosów karmel. Wybór powinien być podyktowany wyłącznie efektem, który zamierzają uzyskać. Brąz jest dość ciemny, dzięki czemu farbą o takim kolorze bez większego problemu można ściemnić lub pogłębić kolor włosów. Karmelowe odcienie będą właściwe dla kobiet mających jaśniejsze włosy i zainteresowanych uzyskaniem ładnego, wyraźnego koloru.

Farby do włosów brąz

TOP Farby do włosów brąz Producent Cena
1Kallos Cream 5.35 Light Golden Mahogany brązKallosCena
2Kallos KALLOS Farba Cream 5.0 Light Brown 100 ml KallosCena
3Kallos KALLOS Farba Cream 4.0 Medium Brown 100 ml KallosCena
4Kallos 5.34 Light Golden Copper brązKallosCena

Co interesuje użytkowników:

  • najlepsza farba do wlosow z supermarketu
  • jaki kolor farby po rozjanianiu czarnych włosów
  • kolor farb do wlosow braz
  • kolory wlosow a farba

1 opinia

  1. Beatka92

    Od dawna używam farb Wella. Dla mnie farba do włosów musi przede wszystkim długo i mocno trzymać kolor. Odrosty to normalna sprawa i tego nie przeskoczymy ale jeśli widzę, że po tygodniu kolor włosów zaczyna blaknąć to dla mnie automatycznie przekreśla daną farbę. Z farbami Wella nie ma tego kłopotu. Mają też szeroką paletę barw i nie kosztują majątku. W zastępstwie czasem zdarzy mi się użyć Garniera, też jest w miarę ok.

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *