Sztuczne rzęsy


sztuczne rzęsy - makijaż oczuPiękny, staranny makijaż oka jest nieodzowny, by prezentować się atrakcyjnie i kobieco. W jego skład wchodzi między innymi wytuszowanie rzęs. Niestety nie każda pani może poszczycić się wystarczająco długimi rzęsami. Niekiedy włoski są osłabione i rzadkie. W takiej sytuacji warto skorzystać z opcji, jaką są sztuczne rzęsy, które można przykleić samodzielnie w domu. Wystarczy tylko odrobina wprawy, by oko nabrało wyrazistości, a spojrzenie przyciągało wzrok innych. W jaki sposób dokonać wyboru rzęs zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje? Jakie rodzaje sztucznych rzęs można znaleźć na rynku?

Rzęsy sztuczne- w jaki sposób je przyklejać?

Rzęsy na pasku przykleja się na linii styku naturalnych rzęs i skóry. Musi być to zabieg wykonany precyzyjnie, więc wymaga nieco skrupulatności i doświadczenia. Najlepiej po wyjęciu z opakowania najpierw przymierzyć rzęsy do oka, ponieważ produkowane są one w uniwersalnej długości, zaś wielkość oka poszczególnych kobiet różni się od siebie. Następnie, jeżeli rzęsy na pasku są za długie, należy je nieco skrócić od strony zewnętrznego kącika oka. Nigdy natomiast nie skraca się rzęs z długości, ponieważ nie będą dobrze się prezentować.

Sztuczne rzęsy na pasku RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych sztucznych rzęs na pasku w kategorii Makijaż oczu. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.

Kolejnym krokiem jest jest nałożenie na całą długość paska niewielkiej ilości kleju. Trzeba odczekać około 30 sekund by nieco zastygł. Wtedy rzęsy przykłada się do oka, rozpoczynając od przyklejenia środkowej części, zaś w kolejnym etapie dopasowuje się kąciki.

Kępki rzęs to zaś kilka rzęs połączonych ze sobą. Nie trzeba naklejać ich na całe oko, jednakże stosuje się je na przykład jedynie w kąciku, by zagęścić własne włoski i nadać oku koci kształt. Koniec kępki moczy się w kleju i po odczekaniu kilkunastu sekund, przykleja się między własne rzęsy. Można użyć dwóch czy trzech albo więcej kępek, w zależności od potrzeb.

Sztuczne rzęsy kępki RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych sztucznych rzęs w postaci kępek w kategorii Makijaż oczu. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.

W jaki sposób dobrać sztuczne rzęsy do okazji i pory dnia?

Pośród ofert wielu firm produkujących sztuczne rzęsy na pasku, jak na przykład Ardell, Hebe czy też Bourjois można znaleźć produkty dedykowane makijażowi dziennemu, wieczorowemu czy też tworzące tzw. efekt teatralny. Sztuczne rzęsy można nosić nie tylko a specjalne okazje, ale także codziennie, szczególnie jeżeli paniom zależy na zaakcentowaniu oka. Do pracy najlepiej wybrać niezbyt długie rzęsy o naturalnej gramaturze. Nie powinny być one ciężkie, ponieważ wtedy przytłaczają cały makijaż. Warto pamiętać również o tym, że jeżeli kładzie się akcent na oko, to usta powinny pozostać neutralne.

Z kolei mocne, długi i gęste rzęsy nadają się na okazje, takie jak:

  • imprezy
  • wesela
  • ślub
  • randka
  • przyjęcie
  • okazje świąteczne

Podobnie należy dobierać kępki rzęs. Te krótsze doskonale podkreśla makijaż oka na co dzień, zaś te długie i gęste, zastosowane w ilości nawet 7-10 sztuk na jedno oko, to wybór na okazje wieczorowe i święta. Można je przykleić samodzielnie, lub wybrać się do kosmetyczki, która zrobi to profesjonalnie.

Najlepiej stosować rzęsy z naturalnego ludzkiego włosa, jakie w swojej ofercie chociażby wspomniana wcześniej marka Ardell. Nawet te wieczorowe wyglądają elegancko i naturalnie, ponieważ mają odpowiednią grubość i nie świecą się.

Sztuczne rzęsy od Ardell RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych sztucznych rzęs marki Ardell w kategorii Makijaż oczu. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.

Trwałe sztuczne rzęsy

Dla pań, które nie chcą pamiętać codziennie o naklejaniu sztucznych rzęs, ale również każdego ranka chcą budzić się z pięknie podkreślonym okiem, polecane jest przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodami permanentnymi. Polegają one na tym, że do jednej naturalnej rzęsy przykleja się od 1 do 8 sztucznych rzęs (chętnie wybierane są rzęsy wykonane z jedwabiu). Efekt, przy odpowiednim traktowaniu, powinien utrzymać się około miesiąca, jednakże jak pokazuje praktyka, niekiedy takie rzęsy odklejają się od naturalnych już po kilka dniach. Wiele zależy od stanu naturalnych włosków, ich fazy wzrostu oraz tego, czy klientka nie ma zbyt tłustej powieki.

Jak dbać o sztuczne rzęsy na pasku przed i po?

Trzeba wspomnieć, że sztuczne rzęsy na pasku dobrych firm, takich jak Ardell, Hebe czy Bourjois, nie są produktami jednorazowymi. Wystarczy je odpowiednio pielęgnować i dobrze przechowywać, by mogły one służyć nawet do kilkudziesięciu razy. Po pierwsze, sztucznych rzęs raczej nie maluje się tuszem. Przy czyszczeniu z makijażu mocno się niszczą. Po całym dniu trzeba je delikatnie zdjąć, rozpoczynając od wewnętrznego kącika oka, zaś następnie patyczkiem nasączonym w płynie micelarnym oczyścić z ewentualnych, nagromadzonych w czasie dnia zabrudzeń. Później, kiedy rzęsy wyschną, trzeba je delikatnie przeczesać czystą spiralką do rzęs. Po tej czynności wkłada się je do pojemnika i tam czekają na kolejne zastosowanie. Teoretycznie kępki również są wielorazowego użytku, jednakże zwykle podczas zdejmowania niszczą się.

Chociaż na dobrym kleju rzęsy mogą trzymać się nawet kilka dni, nie zaleca się spania z nieodklejonymi paskami czy kępkami. Wtedy włoski odkształcają się, a ponadto jest to mało komfortowe.

Sztuczne rzęsy RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych sztucznych rzęs w kategorii Makijaż oczu. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.

Co interesuje użytkowników:

  • rzęsy najlepsze na rynku jakie

1 opinia na temat publikacji Sztuczne rzęsy

  1. Paula

    Kiedyś nie mogłam przekonać się do sztucznych rzęs… wydawało mi się, że wyglądam w nich sztucznie i ogólnie źle się z nimi czułam. Było tak pewnie dlatego, że trafiałam na słabe firmy. Jakiś czas temu przyjaciółka poleciła mi sztuczne rzęsy marki Ardell i od razu się w nich zakochałam! Wyglądają zjawiskowo i zdecydowanie są one godne polecenia!

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *