Piekarnik do zabudowy


Jaki piekarnik do zabudowy kuchni?

Popularne i cenione piekarniki mogą z powodzeniem wkomponować się w zabudowę kuchni. Piekarnik do zabudowy może być gazowy lub elektryczny. Gazowe urządzenia są przestarzałe i stwarzają pewne ryzyko, natomiast modele elektryczne są łatwiejsze w obsłudze oraz bardziej efektywne.

Montaż piekarników elektrycznych nie należy do skomplikowanych działań – urządzenia można podłączyć bezpośrednio pod płytą grzewczą lub zamontować w słupku, niezależnie od palników. Sprzęt zainstalowany między meblami powinien mieć dobre chłodzenie obudowy, aby nie zniszczyć sąsiadujących z nim obiektów. Piekarniki mają od 45 do nawet 90 centymetrów wysokości, a zakres obsługiwanych temperatur wynosi od 30 do ponad 300°C. Im większa rozpiętość temperatury, tym większe możliwości posiada takie urządzenie. Niskie temperatury sprzyjają suszeniu owoców, grzybów, warzyw, a nawet mięs. Wysokie temperatury pozwalają natomiast piec pizzę lub chleb. Elektryczne piekarniki mają wiele funkcji, co świadczy o ich wielostronności. Piekarniki elektryczne dostępne w postaci urządzeń do zabudowy posiadają programy automatyczne piekarnika ułatwiające funkcjonowanie.

Ceny piekarników do zabudowy

Piekarniki do zabudowy są zazwyczaj droższe od piekarników wolnostojących, koszt zakupu wynosi od 300-400 do ponad 5000 złotych. Modele do zabudowy można elegancko wkomponować w inne kuchenne urządzenia, chociażby między szafki meblowe zdobiące kuchnię. Piekarniki są także niestandardowe – chociażby takie zintegrowane ze zmywarką, piekarniki z szufladami do podgrzewania, opiekania lub podgrzewania naczyń przed zaserwowaniem posiłku. Podwójny piekarnik także jest bardzo przydatny.

Funkcje piekarników do zabudowy

Piekarniki do zabudowy posiadają programy do pieczenia chleba oraz pizzy, potrafią też piec w formacie 3D, dzięki czemu potrawa w nich umieszczona jest opieczona ze wszystkich stron. Znajdziemy tam również funkcję grilla lub opiekacza, grzałkę górną oraz grzałki górną i dolną – dzięki takim grzałkom potrawy piecze się od góry i od dołu.

Mikrofala pozwala podgrzewać gotowe potrawy, z kolei pieczenie parowe nie wymaga tłuszczu, dzięki czemu potrawy są zdrowsze i nie zawierają dużych ilości tłuszczu. Rozmrażanie pozwala ocieplić produkty prosto z zamrażarki. Rożen obrotowy służy do pieczenia całego kurczaka lub kurczaka w połówkach czy ćwiartkach. Termoobieg pozwala na pieczenie równomierne.

Piekarniki do zabudowy posiadają różne cechy konstrukcyjne: dostępne są modele lustrzane, tradycyjne, rustykalne, stalowe, wypukłe, szklane, panoramiczne, retro.

Piekarniki do zabudowy można zamontować:

 • pod blatem,
 • wśród szafek stojących,
 • w słupku,
 • na ścianie w kuchni.

Ten ostatni wariant posiada windę, która opuszcza spód piekarnika do wysokości wybranej przez użytkownika. W ten sposób potrawa jest dostępna z różnych stron. Takie rozwiązanie stosują tylko nieliczne firmy.

Piekarniki otwiera się z przodu, z boku, mogą mieć też tak zwany wózek, czyli nowatorski system mający wysuwaną całą komorę piekarnika, dzięki czemu kontrolowane są potrawy ulokowane na różnych poziomach, wygodnie i w sposób zapewniający optymalne przygotowanie potraw.

Otwieranie drzwiczek do piekarnika wymaga co najmniej metra przestrzeni przed piekarnikiem, co należy uwzględnić podczas montażu takiego urządzenia. Piekarniki do zabudowy mogą posiadać sterowanie manualne lub elektryczne do płyty.

Piekarniki do zabudowy RANKING

Co interesuje użytkowników:

 • jali jest najleprzy pikarnik opinie
 • jaki piekarnik do zabudowy
 • jaki piekarnik do zabudowy forum 2017
 • piekarnik do zabudowy ranking

1 opinia

 1. Kinga

  Z mężem zdecydowaliśmy się akurat na piekarnik do zabudowy marki Amica i póki co sprawdza się świetnie. Elektryczny, tak więc nagrzewa się szybko i nie było żadnych problemów z doprowadzeniem gazu. Przez chwile się obawialiśmy, czy nie zjedzą nas rachunki ale nie jest źle, wzrosły o jakieś 20 złotych (rozliczani jesteśmy co dwa miesiące). Nasz model kosztował nieco ponad dwa tysiące złotych i podobno była to naprawdę dobra cena. Dość dużo czasu spędzam w kuchni, tak więc dokładnie go przetestowałam:) i śmiało mogę polecić takie rozwiązanie.

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *