Peeling skóry głowy

Peelingi pielęgnujące naszą skórę stosuje się również na skórę głowy. Jest to znakomity zabieg ze względu na to, że skóra w tym miejscu ze względu na stosowanie różnego rodzaju środków myjących ulega przesuszaniu, co odbija się także na charakterystyce naszych włosów. Pielęgnując skórę głowy pielęgnujemy również nasze włosy.

Jak przygotować?

Metoda przygotowania mieszanki do domowego stosowania jest niezwykle prosta – potrzebujemy do tego celu kilka łyżek cukru oraz kilka łyżek szamponu (mniej więcej w proporcji 2 do 1). Można do tego dodać żel aloesowy albo odżywkę.
Tak przygotowaną mieszankę wcieramy delikatnie w skórę głowy. Długość masażu zależy w dużej mierze od włosów – im są dłuższe, tym trudniej dotrzeć do powierzchni samej skóry. Po tym zabiegu należy oczyścić skórę z peelingu poprzez jej dokładne spłukanie, następnie nakładamy odżywkę lub też maskę (w zależności od tego co stosujemy).

Poznajemy różne rodzaje peelingu => Na czym polega kawitacja?

Właściwości peelingu stosowanego na skórę głowy

Peeling nakładany w ten sposób na skórę głowy znakomicie ją oczyszcza z martwego naskórka, pomaga w pozbyciu się łupieżu oraz poprawia funkcjonowanie gruczołów łojowych, a także wpływa na poprawę mikrokrążenia, co stymuluje proces wzrostu włosów. Ważna jest regularność tego zabiegu, jednak nie należy go stosować zbyt często.

Zobacz również  Puder do twarzy

peeling skóry głowy

Peeling na skórę głowy z częstotliwością raz w tygodniu powinien być wystarczający, dawkowanie należy dobrać mimo wszystko według własnych obserwacji. Ważne jest, aby dokładnie oczyścić skórę głowy, gdyż w przeciwnym razie dostęp składników odżywczych do jej warstw będzie mocno ograniczony przez występujące zanieczyszczenia.

Do szamponu przy wykonywaniu mieszanki można zastosować zmielone płatki owsiane, cukier lub sól morską, kaszę jaglaną albo też zmielone ziarna kawy. Masaż skóry głowy trwać powinien około 2-3 minut.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment