Naklejki na paznokcie

ozdoby na paznokcieNaklejki na paznokcie to najszybszy i najprostszy sposób uzyskania doskonałych zdobień na paznokciach. Nie potrzeba do tego dużych zdolności manualnych, potrzebna jest jedynie cierpliwość podczas nakładania. Czym warto kierować się wybierając konkretny produkt tego typu?

Rodzaje naklejek na paznokcie

Wymienić można co najmniej kilka rodzajów naklejek na paznokcie. Podstawowy podział to:

Warto jednak pamiętać, że obecnie można również znaleźć produkty, które można aplikować na dwa sposoby – tak jak zwykłe naklejki oraz tak, jak naklejki wodne. Wybór zależy od tego, co woli dana osoba i z którym produktem tego typu radzi sobie najlepiej. Zazwyczaj naklejki tego typu są uniwersalne – przeznaczone zarówno do paznokci pokrytych zwykłym lakierem, jak i hybrydowym.

Zwykłe naklejki – co je wyróżnia?

Zwykłe naklejki to te, które można od razu nakleić na przygotowane wcześniej paznokcie. Można spotkać różne ich formy – zazwyczaj są grubsze od naklejek wodnych i są wykonane z folii. Dzięki temu tradycyjne naklejki mogą mieć formę 3D i posiadać dodatkowe zdobienia, na przykład w postaci cyrkonii. 

  • Wadą takiego rozwiązania jest to, iż niekiedy zwykłe naklejki na paznokcie nieznacznie odklejają się na brzegach. Trzeba zwrócić na to uwagę zwłaszcza w przypadku, gdy tą metodą zdobione są paznokcie pokryte lakierem hybrydowym – by móc utrwalić efekt wraz z warstwą lakieru top, naklejki muszą przylegać idealnie.
  • Zaletą zwykłych naklejek przeznaczonych na paznokcie jest to, że każda osoba, nawet jeśli nie miała wcześniej czasu na ćwiczenia, poradzi sobie z ich nałożeniem. Ten produkt najlepiej sprawdza się w przypadku, gdy mają one stanowić dodatkowe zdobienie, nakładane na kolorowy lakier. Co jednak w sytuacji, gdy ktoś oczekuje bardziej całościowego efektu?

Naklejki na paznokcie RANKING

Zestawienie najczęściej oferowanych naklejek na paznokcie.

Naklejki wodne – szybkie zdobienie całych paznokci

Naklejki wodne na paznokcie to doskonały sposób szybkiego zdobienia części, a nawet całych paznokci. W przypadku naklejek pokrywających całe paznokcie warto pamiętać, że ich nałożenie wymaga nieco więcej wprawy w porównaniu do produktów tego typu, które stanowią tylko dodatkową ozdobę. W ich przypadku zazwyczaj nie ma problemu z ich poprawną aplikacją. Naklejki przeznaczone do nałożenia na całą płytkę paznokcia mogą być jednokolorowe lub posiadać określone, często wymyślne wzory. Ich cena nie zawsze musi świadczyć o jakości, często jednak bogato zdobione naklejki są droższe.

Nakładanie naklejek wodnych

Obecnie nakładanie naklejek na paznokcie nieco różni się od standardowego. Naklejki tego typu, które były sprzedawane kilka lat wcześniej nakładało się poprzez zamoczenie i przyklejenie obrazka bezpośrednio z papierowej warstwy. Obecnie tego typu naklejka nadal ma formę zmywalnego tatuażu, jednak nakłada się ją zsuwając część z obrazkiem z papierowej części i nakłada się na paznokieć. Taki sposób aplikacji ma na celu precyzyjne umieszczenie naklejki w wybranym miejscu – dopóki naklejka nie wyschnie, możliwe jest jej przesuwanie po płytce paznokcia.

Naklejki wodne na paznokcie RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych wodnych naklejek do paznokci.

Nakładanie naklejek na lakier hybrydowy

Większość zwykłych i wodnych naklejek można nakładać także na paznokcie pomalowane lakierem hybrydowym. Dla pewności jednak lepiej jest kierować się informacjami, które producent umieścił na opakowaniu. Standardowe naklejki, jak już wyżej wspomniano, mogą odklejać się od paznokci. Dlatego w przypadku lakieru hybrydowego wybrać te naklejki, które są cieńsze – powinno to pozwolić na ich lepsze przyleganie. Naklejki na paznokcie hybrydowe mogą mieć także formę naklejek wodnych. Te zazwyczaj przylegają idealnie, ponieważ zawsze są niezwykle cienkie.

Można wyróżnić dwie metody nakładania naklejek na paznokcie pomalowane lakierem hybrydowym:

  • Pierwsza z nich zakłada aplikację po utrwaleniu kolorowej warstwy, jeszcze bez lakieru top coat. Należy przy tym pamiętać o przetarciu paznokci cleanerem.
  • Druga metoda zakładana nakładanie naklejek po nałożeniu lakieru top – w takim wypadku naklejki pokrywa się zwykłym bezbarwnym lakierem, co pozwala na ich łatwą zmianę.

Naklejki na paznokcie RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych naklejek do paznokci.

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *