Na co choruje Barbara Kurdej Szatan? To groźna choroba odkleszczowa

Urodziła się 22 sierpnia 1985 roku w Opolu. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, a następnie zatrudniono ją w 2008 roku w Teatrze Narodowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Wzięła udział w drugiej edycji programu rozrywkowego „X Factor” w telewizji TVN wraz z zespołem Soul City. Od 2013 roku gra w reklamach operatora sieci telefonii komórkowej Play. Tak zaczęła się jej droga ku rozpoznawalności i sławie. Dzięki angażowi do reklamy stała się znana i zasiliła szeregi celebrytów.

Barbara Kurdej-Szatan, ponieważ o niej jest tu mowa, szturmem wdarła się na rodzime salony.

Barbara rozwija swój talent aktorski, a także wielokrotnie występowała w roli prezenterki, m.in. poprowadziła 51. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Grywa w teatrach w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Można było ją zobaczyć na małym ekranie w serialach „Plebania”, „Usta usta”, „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia”, „M jak miłość” i innych. Zagrała w filmach „Wkręceni 2” czy „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Od marca 2016 roku prowadzi IX edycję programu telewizji polskiej – „Kocham Cię, Polsko!”.

Tajemnicza choroba Barbary Kurdej-Szatan

Aktorka zmaga się od lat z poważną chorobą. Jak można było przeczytać w serwisie Party.pl, Barbara ma boreliozę, wywołaną przez kleszcza. Została zaatakowana przez tego zdradliwego pajęczaka na planie serialu „M jak Miłość” i trafiła do szpitala. Niestety, lekarze nie od razu zdiagnozowali trafnie jej chorobę. Po pewnym czasie od usunięcia czarnej kropki niewiadomego pochodzenia w pachwinie, Barbara Kurdej-Szatan zauważyła na ciele obrzęk. Po dwóch miesiącach dostała obrzęku na ręce, a miejsce zrobiło się czerwone i swędziało. Na pogotowiu aktorka usłyszała, że może to być alergia. Dostała maść ze sterydem i zaczerwienienie rzeczywiście ustąpiło, ale obrzęk pojawił się z kolei na łokciu, na ramieniu i na plecach.

Barbara Kurdej-Szatan w końcu trafiła do szpitala zakaźnego, ale lekarz nie postawił diagnozy. Oparł się przy tym na wcześniejszym badaniu krwi pacjentki, w którym wynik był prawidłowy. Przez niekompetencję doktora, aktorka nadal chodziła przez kolejny rok z nieleczoną boreliozą, rozpoznaną mylnie jako alergia.

Basia Kurdej-Szatan w czerwonym kombinezonie

Samodiagnoza

Aktorka wiele czytała na temat różnych chorób z objawami, których sama doświadczała. Rumień wędrujący okazał się charakterystyczny dla boreliozy, o której przypadkiem dowiedziała się z gazety. W niedługim czasie miała umówioną wizytę u swojej ginekolog i powiedziała jej o swoich podejrzeniach. Lekarka zleciła właściwe badania krwi Western Blot, z których wyszło, że rzeczywiście Barbara Kurdej-Szatan choruje na boreliozę.

Aktualny stan aktorki

Od tej chwili wdrożono intensywne leczenie. Brała po pięć antybiotyków dziennie i musiała stosować specjalną dietę z wykluczeniem cukru, nabiału czy białej mąki.  Borelioza to ciężka choroba, która jest oporna na leczenie. Aktorka nie przyjmuje już antybiotyków, ale stosuje kurację ziołową.

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *