Mikrodermabrazja, czyli jak osiągnąć promienny wygląd?

Zabiegi medycyny estetycznej są nastawione przede wszystkim na nadanie skórze promiennego i młodego wyglądu. Do wyjątkowo skutecznych należy mikrodermabrazja. Zabieg ten pobudza do pracy komórki skóry, przez co następuje szybszy proces jej regeneracji.

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja, czyli inaczej peeling, jest bardzo skutecznym zabiegiem. Na jego wykonanie najlepiej jest zdecydować się w okresie jesieni i zimy. Są to miesiące, w których nasza skóra potrzebuje bardzo mocnego oczyszczenia. Po zabiegu jest ona bardzo dokładnie oczyszczona, staje się gładka i promienna.

Kiedy można wykonać zabieg? Jakie są jego efekty?

Zabieg mikrodermabrazji wykonuje się między innymi w warszawskiej Klinice Medycyny Estetycznej SkinClinic. Zabieg jest bardzo bezpieczny i przynosi doskonałe efekty. Rezultatami zabiegu są:

  • bardzo skuteczne pobudzenie procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze,
  • głębokie oczyszczenie skóry,
  • poprawienie napięciu i kolorytu skóry – staje się ona jędrna, promienna i pełna blasku,
  • mniej widoczne zmarszczki.

mikrodermabrazjaEfekty mikrodermabrazji są niezwykle zaskakujące dla wielu osób, które poddały się zabiegowi. Mikrodermabrazja jest szczególnie polecana osobom, które borykają się ze zmarszczkami, którym przeszkadzają blizny, które pod wpływem promieni słonecznych nabawiły się brzydkich przebarwień na skórze oraz dotkniętym nadmiernym łojotokiem. Specjaliści medycyny estetycznej są zdania, że mikrodermabrazja sprawdza się także w przypadku rozstępów, których wyleczenie jest bardzo trudne, a czasem wręcz niemożliwe. Poprzez wykonanie peelingu skóra jest dopingowana do wytwarzania większych ilości elastyny i kolagenu. Niedobór tych składników jest odpowiedzialny za tworzenie się na skórze brzydkich pręg, które z upływem czasu coraz bardziej przypominają blizny.

Zobacz również  Elegancki zapach, który podkreśli niecodzienne stylizacje

Rodzaje mikrodermabrazji

Medycyna estetyczna ma dzisiaj do zaproponowania trzy rodzaje mikrodermabrazji:

  • korundową,
  • diamentową,
  • tlenową.

Podział ten został dokonany w oparciu o rodzaj materiału złuszczającego, który może zostać użyty do zabiegu oraz na podstawie narzędzi stosowanych przez lekarza przeprowadzającego zabieg. W przypadku mikrodermabrazji diamentowej wykorzystywane są diamentowe drobinki. Z kolei zabieg mikrodermabrazji korundowej wykonuje się, stosując bardzo drobny korund – minerał, który jest tlenkiem glinu. Mikrodermabrazję tlenową przeprowadza się za pomocą tlenu, który wydmuchiwany jest ze specjalnego urządzenia pod bardzo dużym ciśnieniem.

Czy są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Mikrodermabrazja należy do zabiegów bezpiecznych. Ale tak jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej, także i przy mikrodermabrazji istnieją przeciwwskazania, które wykluczają jej wykonanie. Zabieg na pewno nie zostanie wykonany u osób:

  • z czynną infekcją o podłożu wirusowym,
  • z trądzikiem ropowiczym lub różowatym,
  • z nowotworami skóry,
  • z naczyniakami jamistymi.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest także znamię, które występuje w miejscu, które ma być objęte działaniami specjalisty. W odróżnieniu od wielu innych zabiegów medycyny estetycznej, które nie mogą być wykonywane u kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji, mikrodermabrazja należy do zabiegów, na który mogą zgłaszać się także panie w tym magicznym okresie swojego życia. W przypadku osób z uszkodzeniami skóry wykonanie zabiegu trzeba odłożyć do czasu, aż rany te zostaną wyleczone.

Zabieg może być wykonany u osób w każdym wieku. Nie ma tutaj znaczenia także kolor skóry czy płeć. Mikrodermabrazji można poddać twarz, dekolt i plecy. Usuwa ona zanieczyszczenia i poprawia wygląd skóry, pozostawiając ją lśniącą i gładką.

Zobacz również  Podkład i fluid do twarzy

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment