Końcówki do szczoteczki elektrycznej


końcówka do szczoteczek elektrycznychSzczoteczka elektryczna bez właściwej końcówki byłaby bezużyteczna. Odpowiedni jej wybór wpływa na zadowolenie z umycia zębów. Wybór najodpowiedniejszej końcówki do szczoteczki elektrycznej nie jest jednak tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim należy znać swoje wymagania, a także rodzaj uzębienia.

Rynek szczoteczek elektrycznych jest ogromny, dostępne są zróżnicowane rodzaje końcówek, każda z nich może poszczycić się inną funkcją.

Możemy wyróżnić następujące rodzaje końcówek:

 • końcówka podstawowa – jej celem jest usunięcie polerowanie płytki nazębnej oraz zostawienie po sobie gładkiego i czystego szkliwa;
 • whitening – tzw. końcówka wybielająca, jej funkcją jest właściwe wypolerowanie szkliwa, a także nadanie mu odpowiedniego połysku. Znaczną różnicę w kolorze zębów będziemy wstanie dostrzec już po kilku dniach;
 • ortodontyczna – jest to główka skierowana przede wszystkim do ludzie noszących aparaty ortodontyczne. Zawiera ona pustą przestrzeń w środku, dzięki czemu jesteśmy wstanie bardzo precyzyjnie umyć zamki. Forma ta powoduje, że szczoteczka może wytrzymać zdecydowanie dłużej niż z zwykłą końcówką;
 • sensitive – jest końcówką rekomendowaną do ludzi zmagających się z nadwrażliwością dziąseł, a także odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Włosie tej szczoteczki jest bardziej delikatne i przy połączeniu z delikatnym programem da radość z mycia zębów osobom, dla których do tej pory czynność ta była prawdziwą męczarnią.

Najchętniej wybierane końcówki do szczoteczek elektrycznych

Sposoby mycia zębów

Gdy zaznajomiliśmy się z rodzajami końcówek należy wziąć pod uwagę dostępne programy. Każda szczoteczka elektryczna, z którą będziemy mieli do czynienia jest wyposażona w przynajmniej trzy programy:

 • delikatny,
 • masujący,
 • klasyczny.

Działanie szczoteczki będzie najbardziej skuteczne, gdy dobierzemy właściwy program do odpowiedniej końcówki. Do końcówki sensitive zdecydowanie najlepiej pasuje program delikatny, do podstawowej najodpowiedniejszy będzie dodatkowo masujący dziąsła, natomiast do ortodontycznej najwłaściwszy będzie program uzależniony od aktualnej kondycji naszych zębów. Kluczowy wybór konfiguracji nie jest skomplikowany, najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie każdej opcji i zdecydowanie się na najbardziej pasujący do nas.

Właściwy wybór

Najważniejsza decyzja zostanie podjęta przy wyborze właściwej końcówki. Każda ze szczoteczek elektrycznych ma w swojej ofercie 2-3 końcówki. Oczywiście, gdy będziemy zainteresowani nabyciem czegoś specjalnego możemy zapytać w sklepie. Każdy producent jest zainteresowany coraz nowszymi rozwiązaniami i unowocześnieniami, dlatego z pewnością zareaguje na pojawiające się zmiany lub wady.

Końcówki do szczoteczek elektrycznych RANKING

Najchętniej wybierane końcówki do szczoteczek elektrycznych dostępne w sklepach internetowych.

Rodzaje końcówek szczoteczki elektrycznej Oral B

Warto wiedzieć, że prawie każda końcówka będzie pasowała do prawie każdej szczoteczki elektrycznej Oral B.

 • Precision clean – podstawowa końcówka, jej funkcją jest przede wszystkim odpowiednie szczotkowanie zębów, nie wyróżnia się niczym szczególnym.
 • 3D White, czyli tzw końcówka wybielająca – oczywiście końcówka ta nie będzie nam dosłownie wybielać zębów, ale polerować. Gumka znajdująca się po środku będzie nadawała odpowiedni połysk naszym zębom, przez co będziemy czuli, że są bardziej gładkie.
 • Floss action – końcówka ta składa się z kilku luźnych włókien, które działają bardzo podobnie do znanych szczotek w myjni samochodowej. Dzięki temu jesteśmy wstanie dotrzeć i wyczyścić najbardziej niedostępne miejsca. Oczywiście nie można się łudzić, że dzięki tej końcówce będziemy wstanie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe. Dokonamy tego za pomocą specjalnych szczoteczek, nici, albo irygatora.
 • Ortho (ortodontyczna) – końcówka ta cechuje się pustą przestrzenią po środku. Jesteśmy dzięki temu wstanie wyczyścić powierzchnie wokół zamków. Nie ulega ona tak szybkiemu zniszczeniu jak zwykła końcówka, gdyż nie szorujemy nią bezpośrednio po samym zamku.
 • Sensitive – delikatna – rekomendowana jest dla ludzi zmagającymi się z nadwrażliwością zębów i odsłaniającymi się szyjkami zębowymi. Nie zawiera bardzo miękkich końcówek, możemy w tym przypadku posłużyć się przykładem – kupowanie miękkich końcówek do szczoteczki elektrycznej przez ludzi mających problemy w jamie ustnej jest jak nabywanie przez alkoholika piwa zamiast wódki. W żaden sposób nie rozwiążemy problemu.

Końcówki do szczoteczek Oral B RANKING

Najchętniej wybierane końcówki do szczoteczek elektrycznych Oral B dostępne w sklepach internetowych.

Oral B Vitality

Wykorzystuje technologię bazującą na dwóch rodzajach ruchów: rotacyjnych i oscylacyjnych, co umożliwia usunięcie zdecydowanie więcej płytki nazębnej w porównaniu do zwykłej manualnej szczoteczki. Ponadto wyposażona jest w funkcjonalny timer wbudowany w szczoteczkę. Gwarantuje świetne wybielanie.

Końcówka szczoteczki Oral B Vitality jest wstanie dostosować się  do każdego zęba, posiada również zaawansowany system włókien. Przede wszystkim dzięki wykonywaniu 7600 oscylacyjnych ruchów na minutę produkt jest zdecydowanie skuteczniejszy niż zwykłe szczoteczki do zębów. Bardzo korzystną funkcją jest także 2-minutowy sygnalizator czasu mycia, który jest umieszczony w rączce, pozwala on na dokładne szczotkowanie zębów przez pełne 2 minuty.

Końcówki Oral B Vitality RANKING

Końcówki do szczoteczek elektrycznych Oral B Vitality dostępne w sklepach internetowych.

Co interesuje użytkowników:

 • jakie koncowki do szczoteczkinizywac

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *