Wody i perfumy męskie

Woda toaletowa dla mężczyzn Lacoste Pour Homme - propozycja prezentu dla mężczyzny
Woda toaletowa dla mężczyzn Lacoste Pour Homme – propozycja prezentu dla mężczyzny

Zbliżają się święta, a to oznacza konieczność dokonania odpowiednich zakupów. Według statystyk prowadzonych corocznie, Polacy od wielu lat wydają na Święta ponad tysiąc złotych. Pieniądze te w dużej mierze przeznaczane są naturalnie na podstawowe zakupy spożywcze. Produkty żywnościowe i napoje, bez których trudno wyobrazić sobie domowe Święta, pochłaniają ponad połowę budżetu gospodarstw domowych przeznaczonego na tę okazję.

Prezenty, które stanowią w tym kontekście drugi najważniejszy składnik procentowy wydatków świątecznych, pochłaniają około jednej trzeciej pieniędzy przeznaczonych na zorganizowanie rodzinnego spotkania. Statystyki pokazują także, że w zdecydowanej większości Polacy pozostają tradycjonalistami i są dość skromni, decydując się przeważnie na nie więcej niż jeden prezent dla jednej osoby. Dość szybko przestaje się także kupować prezenty dla starszej młodzieży, ale w rodzinie wciąż obdarowywanie się nawet najmniejszymi pamiątkami z okazji Świąt Bożego Narodzenia jest tradycyjne i pochłania niemało pieniędzy.

W związku z prowadzonymi zawsze z okazji świąt badaniami statystycznymi zapytano Polaków o to, na co najchętniej wydają pieniądze przeznaczone na prezenty lub co sami planują w tym roku najczęściej kupować na prezent. W zdecydowanej większości okazało się, że prezentem najpopularniejszym, ale jednocześnie mało kreatywnym, są książki oraz płyty z muzyką lub filmami. Znając względnie gusta osoby obdarowywanej można dość celnie sprawić jej przyjemność, ale w etykiecie prezentowej uważa się takie rozwiązania za podążanie po linii najmniejszego oporu. Elektroniczne gadżety dla Panów a biżuteria czy bielizna dla Pań, to rozwiązanie już dla osób pozostających w bardziej intymnych relacjach. Dlatego coraz częściej poszukiwane są prezenty klasowe, świadczące o odpowiednim przyłożeniu się w poszukiwaniach, dające możliwość szerokiego wyboru i zasygnalizowania nim czegoś konkretnego. W statystykach najchętniej kupowanych prezentów znajduje się jedna kategoria spełniająca te warunki, uwielbiana tak samo przez Panie, jak i Panów – perfumy.

Ulubione prezenty dla każdego

Perfumy dają liczne korzyści, jeśli decydujemy się wybrać je na prezent. Przede wszystkim, występują w tysiącach najróżniejszych wariantów nie tylko zapachowych, ale cenowych. Dzięki temu możliwe jest zarówno wybranie dość taniego zestawu wody po goleniu dla młodego chłopaka, tak aby nie narzucać mu nic nazbyt zobowiązującego, jak i zaskoczenie wybranego mężczyzny niesamowicie kosztowną i markową wodą kolońską. Właśnie dlatego perfumy, mówiąc tak niewiele, są jednocześnie bardzo pożądanym i wymownym prezentem. Rodzaj perfum, konkretna marka, a nawet kolor i kształt opakowania z zapachem, może bardzo wiele powiedzieć osobie obdarowywanej na temat intencji wręczającego prezent. Dlatego warto przed wizytą w drogerii i wyborem konkretnego zapachu zastanowić się na kilkoma aspektami.

Ranking perfum męskich od renomowanych producentów. Idealny prezent dla Niego!

Główne zasady wyboru perfum

Po pierwsze – dla kogo wybieramy ten zapach, jak bliska jest nam to osoba? Na etapie znajomości czy koleżeństwa, tak samo jak przy dalszych relacjach rodzinnych, z pewnością przesadą byłoby inwestowanie w kosztowną wodę kolońską znanej jak Calvin Klein marki. Mogłoby to bowiem wprowadzić jedynie obdarowywanego w zakłopotanie. W związku z tym osoby, z którymi dzieli się mniej intymne relacje można z powodzeniem zaskoczyć ciekawymi markowymi perfumami pokroju takich marek, jak:

 • Adidas;
 • Playboy;
 • Puma.

Wszak firmy te także mają w swojej ofercie różne rodziny produktów, począwszy od dezodorantów w sztyfcie nie przekraczających dwadzieścia złotych, aż po ekskluzywnie opakowane wody kolońskie dla biznesmenów czy miłośników sportu. Jeśli zaś jesteśmy z osobą, której szukamy perfum, w zdecydowanie bliższych relacjach, warto jest pomyśleć o tym, czy tani perfum nie będzie wypadał źle w świetle świątecznego uniesienia. Z pewnością taka okazja prosi o sięgnięcie po najbardziej kosztowne wody dostępne na rynku, tworzone przez absolutnych mistrzów męskich zapachów, do których z pewnością zalicza się Armani. Już sama nazwa na opakowaniu i kształt buteleczki mówią wiele o tym, jak ważna jest obdarowywana osoba.

Wiek osoby

Kolejna szalenie ważna rzecz, to wiek osoby, której zamierzamy wręczyć perfumy. Na pewno nie jest problemem wybranie perfum dla osób młodych, albowiem tutaj sama marka i opakowanie mówi już dość wiele o zawartości i grupie docelowej. Dla przykładu AXE czy Puma robią wszystko, aby reklamy, opakowania i zapach ich produktów apelował przede wszystkim do ludzi w młodszym wieku. Rzadziej znajdziemy więc tam wody kolońskie, a częściej dezodoranty i żele do kąpieli. Krzykliwe kolory i zapachy z mocnymi i wyrazistymi nutami owocowymi z pewnością trafiają w gusta prawie każdej młodej osoby. Starsi przeważnie skłaniają się ku zdecydowanie cięższym zapachom, mocno piżmowym, a panowie szczególnie cenią sobie te perfumy z wędzonymi i dymnymi nutami.

Zastosowanie

Ostatnia przydatna wskazówka dotyczy zastosowania konkretnych perfum. Woda po goleniu z pewnością jest dobrym pomysłem dla takiego Pana, który ze względu na zajmowaną pozycję i przyzwyczajenia, regularnie się goli i dba o swój wygląd, przykładając wagę do detali. Z kolei zestawy perfum, w których skład wchodzi czasami kilka różnych perfum i środków czystości, są bardzo praktycznych podarunkiem dla kogoś, kto dopiero zaczyna samodzielne życie lub zwyczajnie nie przywykł do takich luksusów.

Perfumy męskie RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych i najbardziej popularnych perfum męskich. Ranking powstał w oparciu o serwis Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Co interesuje użytkowników:

 • ranking perfum męskich 2017
 • jaką wodę toaletową dla mężczyzn wybrać
 • markowa woda toaletowa dla mężczyzn
 • naj czensciej kupowane markowe perfumy meskie wiek 30
 • najczesciej kupowane meskie perfumy
 • najczęściej kupowane perfumy męskie
 • najlepsze perfumy meskie ranking 2017
 • wody perfumowane męskie ranking
 • wodytoaletowemeskierosman

Opinie: 2 na temat publikacji Wody i perfumy męskie

 1. marianne

  Tutaj to samo, o czym pisałam w innym poście na temat wody toaletowej, wody perfumowanej i perfum damskich 🙂 Osobne rankingi zapachów męskich byłyby bardziej miarodajne i zdecydowanie bardziej czytelne. No i więcej produktów w zestawieniu by się przydało zdecydowanie, tabela z zaledwie pięcioma propozycjami to trochę za mało, by dało to jakiś obraz 🙂 Narzekam strasznie, ale lubię się czepiać 🙂 Czyli tak – osobny ranking dla perfum męskich, wody toaletowej oraz wody perfumowanej. Czyli takie same kryteria porównawcze najpopularniejszych zapachów damskich, jak i zapachów męskich.

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *