Czarna maska na wągry

oczyszczanie twarzyJeśli myślicie, że próbowaliście już wszystkiego, aby pozbyć się niechcianych wągrów, mamy dla was dobrą informację. Coraz więcej słyszy się o skutecznej metodzie walki z wągrami, jaką jest czarna maska na bazie węgla. Maseczki oczyszczające z węgla aktywnego to skuteczny sposób na wągry, ale nie tylko. Z jej pomocą z łatwością możemy wygrać nierówną walkę z niedoskonałościami i zadbać o dokładne oczyszczenie naszej cery. Dzięki regularnemu stosowaniu czarna maska zagwarantuje równowagę i piękny wygląd naszej cery, nawet jeśli spojrzymy na nią naprawdę z bliska. Zatem jak działa i czemu zawdzięcza swoją skuteczność?

Czarna maska sposobem walki z wągrami

Wągry (inaczej zaskórniki) to małe, czarne kropki, które widzimy patrząc z bliska na odbicie własnej twarzy. Osoby, które marzą o nieskazitelnej skórze nienawidzą ich i próbują różnych sposobów skutecznego wyeliminowania tego problemu. Nie jest to jednak takie łatwe. Wągry pojawiają się najczęściej u osób o skórze trądzikowej lub tłustej. Na ich powstawanie ma wpływ także nieodpowiednia dieta i zła pielęgnacja twarzy. Wągry ulokowane są zazwyczaj w strefie T: na czole, nosie i brodzie. W rozszerzonych porach zbierają się zanieczyszczenia i sebum, które sprawiają, że nasza twarz pokrywa się nieestetycznymi czarnymi kropkami. Aby pozbyć się niechcianego problemu należy stosować odpowiednią pielęgnację, skutecznie oczyszczającą i jednocześnie delikatną, aby nie zaburzyć równowagi i właściwego stopnia nawilżenia naszej cery.

black mask czarna maska na wągry od Pilaten
black mask czarna maska na wągry od Pilaten
Jednym ze skuteczniejszych sposobów na walkę z wągrami są maseczki oczyszczające. Czarna maska, bazująca na intensywnym działaniu aktywnego węgla to wspaniały sposób na oczyszczenie twarzy z zaskórników. Maska węglowa nazywana jest czarną maską, to ze względu na swój kolor. Jest to maska peel-off. Po odczekaniu odpowiedniego czasu ściągamy ją z twarzy w jednym płacie. Poza właściwościami oczyszczającymi maska działa także jak peeling enzymatyczny, co korzystnie wpływa na stan cery i wspomaga walkę z pryszczami.

Jakie są właściwości aktywnego węgla?

Węgiel aktywny to składnik naturalny, wytwarza się go z węgla drzewnego lub kamiennego poddanego procesowi aktywacji. Ma on wiele cennych właściwości wykorzystywanych nie tylko w kosmetyce. Używa się go między innymi w filtrach do oczyszczania wody. Jednak to zastosowanie węgla w kosmetyce interesuje nas najbardziej. Poza maseczkami dostępne są także inne kosmetyki bazujące na węglu w swoim składzie. Przykładem mogą być mydła węglowe, działające silnie oczyszczająco i zawierające cenne olejki nawilżające skórę.

Cząsteczki węgla mają doskonałe właściwości wchłaniające wszelkie zanieczyszczenia, w tym i metale ciężkie. Z tego względu maska na twarz posiadająca aktywny węgiel w składzie jest doskonałym kosmetykiem oczyszczającym twarz z zanieczyszczeń, sebum i wągrów. Najważniejszymi właściwościami aktywnego węgla w kosmetyce są:

 • usuwanie zanieczyszczeń,
 • działanie antybakteryjne, szczególnie istotne w przypadku pryszczy i skóry trądzikowej,
 • pochłanianie sebum,
 • oczyszczenie i zwężenie porów skóry,
 • oczyszczenie skóry z toksyn.

Dla kogo przeznaczona jest maseczka do twarzy z aktywnego węgla?

Maseczka z węgla aktywnego polecana jest szczególnie osobom z cerą tłustą i trądzikową. Jej działanie jest bardzo silne i może podrażnić skórę suchą i wrażliwą. Węgiel zawarty w maseczce wnika głęboko w skórę skutecznie ją oczyszczając. Działa także jak peeling enzymatyczny i usuwa z twarzy martwy naskórek. Dzięki tym właściwościom skóra jest doskonale oczyszczona, gładka i miękka.

Maska węglowa to maska typu peel-off. Nakłada się ją na oczyszczoną skórę twarzy, czeka około 30 minut i ściąga maskę, a następnie oczyszcza skórę z jej pozostałości. Dzięki temu dodatkowo usuwamy zanieczyszczenia w sposób fizyczny. Pamiętajmy jednak, aby ominąć delikatne obszary na twarzy, takie jak oczy czy usta. Przy ściąganiu maska może niepotrzebnie podrażnić rejony, gdzie skóra jest cienka – nie jest to potrzebne, gdyż w tych obszarach zwykle nie ma wągrów i innych zanieczyszczeń. Warto tez odpowiednio przygotować cerę do maseczki, w tym celu ważne jest wstępne oczyszczenie twarzy, a także “parówka”, która rozszerza pory. Po zastosowaniu maski warto posmarować i ukoić skórę delikatnym, nawilżającym kremem – ważne, aby nie był komedogenny (zapychający pory skóry).

Dodatkową zaletą regularnego stosowania maski jej poprawa stanu skóry i regulacja wydzielania sebum. Czarna maska dostępna jest w sklepach internetowych, a także w salonach kosmetycznych. Jeśli walczycie z regularnie powracającymi wągrami, maseczka do twarzy na bazie węgla będzie doskonałym kosmetykiem pozwalającym pozbyć się ich skutecznie, szczególnie z okolic czoła, nosa oraz brody.

Czarne maski na wągry RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych czarnych masek do stosowania na twarz celem pozbycia się zaskórników, pryszczy i innych zanieczyszczeń z jej powierzchni.

Co interesuje użytkowników:

 • czarna maska na wągry
 • czarna maseczka na pryszcze
 • czarna maska na zaskórniki
 • czarna maska na wągry opinie
 • czarna maska na wagry co to
 • czarna maska dla jakiej skory
 • dla kogo czarna maska
 • maseczka z węgla na wągry
 • maseczki na wagry ranking
 • mska czarna ba wagry

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *